KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Niyazi Nefi Kara

20 Ağustos 1969 tarihinde Antalya Manavgat'ta doğdu. İlköğrenimini Hatipler Köyü İlkokulunda ve Manavgat Ortaokulunda gördü. Ortaöğrenimini Manavgat Lisesi ve Antalya Lisesi'nde tamamladı. 1991 yılında Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.

1992 yılında Erzurum'un  Şenkaya ilçesinde mecburi hizmetini gerçekleştirdikten sonra, 1993 yılında Adana'nın Karaisalı ilçesinde pratisyen hekim olarak görev yaptı. 1994-2000 yılları arasında Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı'nda tıp uzmanlığı eğitimi gördü.

2001-2004 yılları arasında Aydın SSK Bölge Hastanesinde, 2004-2008 yılları arasında da Denizli SSK Bölge Hastanesi'nde (Servergazi Devlet Hastanesi) Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanı olarak görev yaptı. 2008-2010 yılları arasında Antalya Medical Park Hastanesi'nde Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı olarak çalıştı. 2010-2015 yılları arasında Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi'nde Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı olarak görev yaptı. 10 Şubat 2015 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden Antalya milletvekili aday adayı olabilmek için görevinden istifa etti.

Üniversite yıllarında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencileri Derneği yöneticiliği yapan Niyazi Nefi Kara, 1994-2000 yılları arasında Göller Bölgesi Nörolojik Bilimler Derneği kurucu üyeliği, 1996-2000 yılları arasında Türkiye Beyin Araştırmaları Derneği kurucu üyeliği, 2000-2004 yılları arasında da Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) yöneticiliği yapmıştır.

2007 ve 2011 Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden Antalya milletvekili aday adayı olmuştur. 2011-2012 eve 2014-2015 yılları arasında Antalya Tabip Odası yönetim kurulu üyeliğine seçilen Niyazi Nefi Kara, Antalya Tabip Odası adına Antalya Demokrasi Güçleri Platformu ve Antalya Eşgüdüm Kurulu üyeliği yapmıştır.

2013 yılından bu yana Antalya Halkevi Denetleme Kurulu Başkanlığı ve Antalya Lisesi Mezunları Vakfı Yönetim Kurulu üyelikleri görevini yürüten Niyazi Nefi Kara, aynı zamanda Atatürkçü Düşünce Derneği, Hasta Hakları Derneği ve Türk Nöroşirurji Derneği'ne üyedir.

2007 yılında Almanya'nın Essen Eyaleti'nde  Kapalı Bel Fıtığı üzerine eğitim alan, çok sayıda ulusal ve uluslararası makalesi bulunan Niyazi Nefi Kara, orta seviyede İngilizce ve Almanca bilmektedir. Aylık Kaktüs Dergisi'nde "Halkın Sağlık Hakkı Vardır, Alacaktır!" başlığı altında sağlık politikalarına ilişkin köşe yazıları yazmaktadır.

Niyazi Nefi KARA, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Hacer Ceyhan KARA ile evli olup, 6 yaşında İpek ve 10 yaşında Ali Çağın adında iki çocuğu vardır.

Niyazi Nefi Kara Haberleri

 • Burnu kırılan vekilden suç duyurusu

  Gündem, 18 Ocak 2017

  Burnu kırılan vekilden suç duyurusu

  Anayasa değişikliği teklifi görüşmelerinde Meclis'te çıkan kavgada burnu kırılan AK Parti Milletvekili Fahih Şahin, CHP'li Niyazi Nefi Kara hakkında suç duyurusunda bulundu

 • CHP'li Kara'dan 'yumruk' açıklaması

  Gündem, 15 Ocak 2017

  CHP'li Kara'dan 'yumruk' açıklaması

  CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, AK Partili Fatih Şahin'e attığı yumrukla ilgili "nefsi müdafaa" açıklaması yaptı

 • AK Partili vekiller CHP'li Kara'yı kınadı

  Gündem, 29 Kasım 2016

  AK Partili vekiller CHP'li Kara'yı kınadı

  CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara'nın "15 Temmuz kalkışması Cumhurbaşkanının bilgisi dahilinde yapılmıştır" sözlerine AK Parti kanadından sert tepki geldi

  İşte Baykal'ı deviren o isim

  Gündem, 30 Mart 2015

  İşte Baykal'ı deviren o isim

  CHP'de yapılan ön seçimlerde şok yaşayan isimlerden biri de Deniz Baykal'dı. Antalya'da ikinci olabilen CHP eski Genel Başkanı'nı geçmeyi başaran isim ise 46 yaşındaki Doktor Niyazi Nefi Kara oldu. Peki Niyazi Kara kim, işte cevabı