KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Osman Boyraz

1974 yılında Sivas-Gürün’de doğdu. İlköğretim ve liseyi Sivas’ta tamamladı. 1997 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Harita ve Kadastro Bölümü’nden mezun oldu ve HARİTA MÜHENDİSİ unvanını aldı. BOYRAZ, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde Yüksek Lisansını tamamlayarak HARİTA YÜKSEK MÜHENDİSİ oldu.

Osman BOYRAZ; Maltepe Sivaslılar Derneği Kurucu Başkanlığı, İstanbul Sivaslılar Platformu Danışma Kurulu Üyeliği, Piri Reis Harita ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Çalışanları Derneği Üyeliği ve Bilim Komisyonu Başkanlığı (Devam), TEK-DER Üyeliği, Maltepespor Yönetim Kurulu Üyeliği ve Gürün Kültür Vakfı Üyeliği gibi birçok sivil toplum kuruluşlarında aktif görev aldı.  

12 Haziran 2011 yılında yapılan genel seçimlerde İstanbul 1.Bölgeden AK Parti Milletvekili olarak 24.Dönem’de Parlamento’ya girdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde; Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyeliği, Çevre Komisyonu Üyeliği ve Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu.


Prestige Education Center tarafından alınan Bilgisayar Sistem Mühendisliği Uzmanlığı, Kamu İhale Kurumu tarafından verilen İhale Uygulamaları Eğitimi, TUV Sudwest TGK tarafından verilen ISO 9001-2000 Kalite Yönetim Sistemi Bilgilendirme Eğitimi, UGETAM Uluslararası Gaz Eğitim Teknoloji Araştırma Merkezi tarafından Doğalgaz Tesisat Projelendirme Eğitimi, Mentor Project Management Training&Consultancy tarafından MPM-12 Proje Yönetimi Sertifika Programı Eğitimi, Berlitz Language Center tarafından verilen İngilizce Eğitimi, BENTLEY tarafından verilen Micro Station ve 3 Boyutlu Modelleme Çizimleri Eğitimi, Performance Colsulting tarafından verilen İş Planlama ve Takibi Eğitimi, Fatih Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından Operasyonel Yönetim Eğitimi, Gaz De France tarafından Fransa’da verilen Doğalgaz İşletmeciliği ve Yönetimi Eğitimi aldı.