KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Sema Kırcı

1971 yılında, gurbetçi bir ailenin üçüncü çocuğu olarak Almanya’da dünyaya geldi.

İlkokulu Ali Fahri İşeri, orta ve lise eğitimimi Bandırma İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1996 yılında ODTÜ İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu.  2011 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde “Türkiye’nin Balkan Politikası” konulu çalışma ile yüksek lisans eğitimini tamamladı.  Halen aynı bölümde ve aynı konuda doktorasına devam ediyor.

1997–2008 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde çalıştı. 2001–2006 yılları arasında AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları’nda sırasıyla Ekonomik İşler ve Dış İlişkiler’den sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2006 yılında AK Parti II.Olağan Büyük Kongresi’nde  Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyeliğine seçildi.

2008 yılında Genel Başkan Danışmanlığı görevine getirildi ve halen MKYK üyesi ve Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmekte.

İslam Kalkınma Bankası ile birlikte düzenlenen “Akil Kadınlar Zirvesi”nde görev aldı.

AK Parti’nin siyasi ve sosyal alanlar başta olmak üzere ekonomi ve dış politikadaki gelecek hedeflerini belirleyen “Yeni Türkiye Vizyonu”nu geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla bir dizi konferans verdi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)Yüksek İstişare Kurulu üyesi. Mehmet Numan’ın annesi.