23 NİSAN 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
SİNEMADA NELER VAR?
BUL
Kırık Midyeler (Kırık Midyeler )
TÜR :Dram
GÖSTERİM TARİHİ :22 Haziran 2012
YÖNETMEN :Seyfettin Tokmak
SENARYO :Kenan Kavut
YAPIM YILI :2012
ÜLKE :Türkiye
SÜRE :95 dk
FİLMİN KONUSU:

Mardin'den İstanbul’a çalışmaya gelen iki genç akraba çocuğu Hâkim ve Faysal, Almanya’da yaşayan amcaoğulları Salim’in yanına gitmek için para biriktirmeye kararlıdırlar. Fakat İstanbul'da tutunmak ve üstüne üstlük yurt dışına çıkacak parayı biriktirmek sandıkları kadar kolay değildir.

Hakim bu kentte yaşayan hemen hemen tüm Mardinliler gibi umudu midyecilik işinde arar, fakat bu hayal sandığı kadar kolay gerçekleşmez. İş bulamadıkları için kaldıkları üçüncü sınıf pansiyona bile borçları birikir. Pansiyon sahibi kurt Cevat iki gencin saflığını ve çaresizliğini fırsat bilerek onları borçlarına karşılık kendi pis işlerinde kullanmaya başlar. Bu arada da Almanya'ya yazdıkları hiçbir mektuba cevap alamazlar.

Aynı pansiyonda kalan Boşnak Medina ile kızı Elma da zor durumdadır, üstelik Elma kalbinden rahatsızdır. Hâkim pansiyonda kalan bir grup kaçak Nijeryalı ile yurt dışına kaçma planları yaparken, Medina'nın bir anda ortadan kaybolması, işleri daha da çıkmaza sürükleyecektir.

Seyfettin Tokmak'ın yönetmenliğini üstlendiği film 30. İstanbul Film Festivali'nde yurt dışındaki çeşitli festivallerde seyircilerle buluşmuştu.

FİLMİN GÖSTERİLDİĞİ SİNEMA SALONLARI

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
Kalan karakter : 300