30 MART 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
SİNEMADA NELER VAR?
BUL
Nasılsın? (Kako Si?)
TÜR :Dram
GÖSTERİM TARİHİ :01 Ekim 2010
YÖNETMEN :Özlem Akovalıgil
SENARYO :Özlem Akovalıgil
YAPIM YILI :2010
ÜLKE :Türkiye
SÜRE :112
FİLMİN KONUSU:

Ailesi yıllar önce Bosna'dan İstanbul'a göç etmiş olan Semahat (Semahat Goruşanin), ilerlemiş yaşına rağmen ata topraklarına seyahate karar verir. Yönetmen olan Fatih (Mesut Akusta), kadını ilginç bulur ve yolculuğunu filme almak ister: Fatih'in arkadaşı Ufuk (Kemal Okur), hayatındaki karışıklıklardan uzaklaşmak için bu yolculuğu fırsat olarak görür ve yardım etmek için onlara katılır. Yolda Semahat aile hikayesini anlatırken Fatih bunları kaydeder. Sarajevo'ya varınca Semahat'ın ailesini bulmak için yaptıkları araştırma yaşanan son savaşın tüyler ürpertici gerçekleriyle yüzleşmelerini sağlayacaktır. Sonunda Semahat'ın 82 yaşındaki kuzeni Muhammed'i (Muhammed Goruşanin) bulurlar.

Almanya'da doğup büyümüş olan Selim (Atilla Öner), bir yıldır İstanbul'da Lidya (Deniz Çakır) ile yaşamaktadır. Selim'in ailesini ziyaret için birlikte Almanya'ya yola çıkarlar. Yolda, bir cinayete tanık olurlar, arabaları ellerinden alınır. Bir köye sığınırlar. Selim arabalarını bulmaya çalışırken etnik bir çatışmanın ortasında kalır.

Hayatta kalma mücadelesi veren insanlar için geçmişin ve gelecek umudunun bir anlamı yoktur. İnsanları ayıran bir yer vardır. Tam oradadırlar.

FİLMİN GÖSTERİLDİĞİ SİNEMA SALONLARI

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
Kalan karakter : 300