KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Maher Zain

Maher Zain, 16 Temmuz 1981 tarihinde Lübnan'ın Trablusşam şehrinde dünyaya geldi. Sekiz yaşındayken ailesi ile birlikte İsveç'e taşınan Zain, burada Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Daha sonra müzik hayatına atıldı ve yapımcı Nadir Khayat ile iletişime geçti. Nadir Khayat New York'a taşınınca Zain'de onunla birlikte gitti ve Kat DeLuna gibi önemli sanatçılarla çalışmaya başladı. Zain daha sonra İsveç'e geri dönmüş ve müzik yapımcılığından vazgeçerek ilahi tarzında R&B söylemeye başlamıştır.

İLK ALBÜMÜ "THANK YOU ALLAH"

Maher Zain, ilk albümünü 2009 yılında piyasaya sürdü. Kısa süre sonra albümdeki bazı parçalara Fransızca versiyonlar yayınlamıştır. Müzikteki başarısı nedeniyle 2010'da adından sıkça söz ettiren Zain, 2010 yılının sonunda Google'da en çok aranan isim oldu.

Thank You Allah'ın 2010 yılının en çok satan albümü olması sebebiyle Warner Music Malaysia tarafından 8 platin plak ile ödüllendirildi. 2011 yılında ise Endonezya'da Sony Music Indonesia tarafından çifte platin plak ile ödüllendirildi.

2012 yılında ise ikinci albümünü Forgive Me (Beni Bağışla) ismiyle çıkardı. Bu iki albümde toplam 7 Türkçe şarkı söyleyen Maher Zain mükemmele yakın Türkçesiyle dinleyenleri kendine hayran bırakıyor.

Adını dünya çapında tanıtan başarılı sanatçı, Türkiye'nin Konya ilinde verdiği konserde binlerce kişiyi salona çekmeyi başarmıştır.

Maher Zain, şarkılarını İngilizce, Fransızca, Arapça, Türkçe, Malay ve Endonezya dilleri olmak üzere tam 6 dilde seslendiriyor.