KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Canon

Canon 1937 yılında, "her eve bir kamera" hedefiyle, kaliteli 35mm kamera üretmek üzere kuruldu. Şirket adını Budizm'de Bağışlama Tanrıçası "Kwanon"la aynı adı taşıyan kameradan aldı. Canon sözcüğü, aynı zamanda, İngilizcede kural, standart anlamını da taşımaktadır. Şirketin faaliyet gösterdiği alanda kalite, yenilik ve kurum yaklaşımı olarak standartları belirleyici kimliğine de uygun düşmektedir.

Kuruluşunu izleyen ilk otuz yılda teknoloji ve yaratıcılıkta ileri adımlar gerçekleştiren Canon, sonraki otuz yılda sunduğu ürün ve hizmetleri başarıyla zenginleştirerek, ofis otomasyonu ve elektronik alanında üstün nitelikli ürünlerin yaratıcısı oldu.

1955'te ABD, 1957'de Avrupa pazarına giren Canon bugün dünya çapında üretim ve pazarlama faaliyeti sürdürüyor.

Merkezi Tokyo'da bulunan Şirketin faaliyetleri Tokyo, Singapur-Hong Kong, Sidney, New York bölge ofisleri ve Hollanda'da bulunan Avrupa Merkez ofisi aracılığıyla koordine ediliyor.

Asya, Avrupa, Kuzey, Orta ve Güney Amerika'da üretim tesislerine sahip olan Şirketin Japonya dışında İngiltere, Fransa ve Avustralya'da da araştırma merkezleri bulunuyor.

Canon kameralarla başlamış ve sonunda kişisel fotokopi makineleri, renkli fotokopi makineleri, inkjet ve lazer yazıcılara kadar yelpazesini genişletmiştir.

Canon Haberleri