KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Sadir Durmaz

Sadir Durmaz, 15 Temmuz 1963'te Kırşehir Çiçekdağı'nda doğdu. Babasının adı İbrahim, annesinin adı Zeynep'tir. İktisatçı; Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdi.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğünde müfettiş yardımcısı olarak göreve başladı. 1989'da müfettiş, 1994'te Daire Başkanı, 1997'de Genel Müdür Yardımcısı ve 2002'de Genel Müdür görevlerini üstlendi. Milletlerarası Kooperatif ve Çalışma Ekonomisi (CIRIEC) Araştırma Merkezi Türkiye Daimi Komite Üyeliği, Türk Kooperatifçilik Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Gübre Fabrikaları TAŞ (Gübretaş) Yönetim Kurulu Başkanlığı, Güvensigorta Türk AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı, Tarım Kredi Spor Kulübü Başkanlığı, Dünya Bankası İşbirliği ile Tarım Kredi Kooperatifleri Yeniden Yapılandırma Projesi Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Birçok gazete ve dergide makaleleri yayınlandı.

Orta düzeyde İngilizce bilen Durmaz, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Sadir Durmaz Haberleri

 • MHP'li Sadir Durmaz'dan yerel seçim açıklaması

  Gündem, 03 Aralık 2018

  MHP'li Sadir Durmaz'dan yerel seçim açıklaması

  Habertürk'ten Kübra Par, MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ile konuştu. "Bu seçimde MHP'nin oylarını daha da artıracağız" diyen Durmaz, AK Parti ile yürütülen Cumhur İttifakı - işbirliği sürecine ilişkinse, "Görüşmeleri bütün iyi niyetimizle sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı. CHP ve İYİ Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için düşündüğü iddia edilen Mansur Yavaş için "MHP'den ayrılırken gerekçesi 'partiyi CHP'leştirdiniz' olmuştu, şimdi CHP'nin adayı olmaya çalışıyor" dedi

 • MHP'den, 'Kocamaz'ın istifasına ilişkin sert açıklama!

  Gündem, 20 Kasım 2018

  MHP'den, 'Kocamaz'ın istifasına ilişkin sert açıklama!

  Son dakika... MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, partisinden isitfa ettiğini açıklayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'a seslenerek, "Aday gösterilmemesi nedeniyle partimizden istifa eden Sayın Kocamaz kendinde var olduğunu iddia ettiği siyasi tutarlılığa ve etiğe son kez uygun davranmalı ve sadece partimizden değil aynı zamanda, ülkücülerin helal oylarıyla seçilmiş olduğu Belediye Başkanlığından da istifa etmelidir" dedi.

 • MHP'de 'ittifak' adımı!

  Gündem, 30 Eylül 2018

  MHP'de 'ittifak' adımı!

  Son dakika... MHP'de Genel Başkan Yardımları Semih Yalçın le Sadir Durmaz ittifak görüşmeleri için resmen görevlendirildi