ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in partisi Hristiyan Demokrat Birlik'in (CDU) Genel Başkan Yardımcısı Volker Bouffier, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Nazi benzetmeleri sebebiyle ülkede 'hoş karşılanmayacağını' söyledi.

Reuters'ın haberine göre DLF kanalına konuşan Bouffier, "Erdoğan ve hükümeti ülkede hoş karşılanmayacak ve bunun anlaşılması gerekiyor" dedi.

Haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mart ayında Almanya'da Türk vatandaşlarıyla bir araya geleceği referandum etkinliği planladığı belirtilirken, Bouffier'in ise böylesi bir etkinliğin 'güvenlik problemleri' yaratacağını söylediği bildirildi.

Öte yandan böyle bir etkinlik için henüz resmi bir talep gelmediği kaydedildi.

Merkel dün yaptığı açıklamada, Türk liderlerden gelen Nazi kıyaslamalarının son bulması gerektiğini dile getirmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bazı bakanlar, Almanya'nın referandum etkinliklerini iptal etmesinin ardından, Alman hükümetini 'Nazi' yönetimine benzetmişti.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 21 Mart 2017 Salı 14:24
    Almanya sen hos karşılasan ne olur hoş karşılamasan ne olur.senin cevabını 16 nisanda vereceğiz.ondan sonrada biz seni hoş karşılarız sen hiç merak etme
  • haberturk_takipcisi 21 Mart 2017 Salı 14:18
    Almanya'nın zoruna gitti Reisin Söyledikleri!!!
  • Misafir 21 Mart 2017 Salı 13:33
    yalan mı arkadaşım? nazi zihniyeti taşıyorsunuz işte... doğru söyleyeni 9 köyden kovarlarmış zaten. olsun biz 10. köyde de doğru söyleriz
Tüm yorumları göster(5)
Kalan karakter : 2000