İŞ-YAŞAM HABERLERİ

11 OCAK 2017
Brezilya merkezli gıda üreticisi BRF'nin, Twitter hesabından yapılan açıklamada da, "BRF 2017 yılına yeni bir gelişme ile başlıyor; Türkiye'de yeni bir üretim birimi ile ayaki izi alanımızı genişlettik. BRF dünyanın en büyük helal piliç tüketicisine ulaştı" denildi.

Banvit'ten Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamaya göre, Banvit'in toplam ödenmiş sermayesinin yaklaşık yüzde 79.48'ini oluşturan hisseleri, Brezilya merkezli tavuk üreticisi BRF S.A.'nın bağlı ortaklığı BRF GmbH'ya 915.06 milyon liraya satışı için dün hisse satış sözleşmesi imzalandı.

Açıklamada, sözleşmenin imzalanmasının ardından BRF ile Katar merkezli Qatar Investment Authority iştiraki olan Qatar Holding LLC arasında, yüzde 60'ı BRF, yüzde 40 ise Qatar Holding'de bulunmak kaydıyla yeni bir ortaklık oluşturulacağı, yeni ortaklığın kurulması ile birlikte sözleşme tahtında alıcının tüm haklarını devralacağı, işlemin kapanışı ile birlikte yeni ortaklığın, şirketin paylarının yüzde 79.48'inin sahibi olacağı belirtildi.

Açıklamada sözleşmede toplam satın alma bedelinin hisse başına 11.51 lira olmak üzere toplam 915.06 milyon lira olarak belirlendiği, ancak hisse devrinin yapılacağı tarih itibariyle düzenlenecek ara bilanço ve gelir tablosu çerçevesinde belirlenecek olan net borçluluk durumu, işletme sermayesi, FAVÖK ve ilgili tarihteki ABD Doları/Türk Lirası döviz kuruna dayalı olarak gerçekleştirilecek fiyat uyarlamalarına tabi olarak azalabilecek veya artabileceği belirtildi.

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 7 saat önce
  geçen yıl olsa globalleşme derdim
 • Misafir 8 saat önce
  alin iste dogrudan yabanci yatirim
 • Misafir 8 saat önce
  demek ki artik daha saglikli tavuk tukETcegiz
 • Misafir 10 saat önce
  allah hükümetimize başkomutanımıza zeval vermesin amin
 • Misafir 10 saat önce
  Yok muydu alacak Türkiyeden bir babayiğit .. yazık olmuş ..
 • Misafir 12 saat önce
  TÜRKİYE NİN MARKA FİRMALARINDAN İDİ YAZIK OLDU
 • Misafir 12 saat önce
  banvit cok guzel bir urun ben surekli banvit aliyordum neden satildiki yabanciya uzulduuuum
 • Misafir 12 saat önce
  çok borçlu da olsa birileri borçlandırsa da zorla satmamalıydı. kücülebilirdi.
 • Misafir 12 saat önce
  Sattı kurtuldu
 • Misafir 12 saat önce
  Tavuk şöyle sağlıksız yumurta böyle sağlıksız diye diye tv'deki şarlatanlarla beraber koca sektörü batıranlar utansın. Yakında iki katı paraya begenmediğini piliçi yabancılardan yersiniz artık...
Kalan karakter : 300
Sermaye Piyasası Araçları Vergilendirme