21 OCAK 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Ordu'nun Perşembe İlçesi'nde arkadaşlarıyla birlikte avlanan Volkan Bal, ormanda yaralı halde bulduğu karacanın kanamasını tampon yapıp durdurdu, ardından 3 kilometre omzunda taşıyarak kurtardı.

Ordu Avcılar ve Atıcılar Derneği üyesi, aynı zamanda Ordu Üniversitesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan Volkan Bal, bir grup arkadaşıyla birlikte ilçenin Kabaktepe Mahallesi Kurt Boğazı mevkiinde kuş avına gitti.

Bal ve arkadaşları ormanda avlanırken karaca sesi duydu.

Avlanmayı bırakarak sesin olduğu ormanlık alana giden Bal, bacağı kanlar içinde olan yaralı bir karaca yavrusuyla karşılaştı.

Bal, arkadaşlarının da yardımıyla tampon uygulayıp kanamasını durdurduğu karacayı omzuna alıp yaklaşık 3 kilometre taşıdı.

Ormanın içinden karacayı güçlükle çıkarmayı başaran Bal, ardından yardım istedikleri Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürlüğü ekiplerine teslim etti.

Veterinere götürülen karaca tedavi altına alındı.

Gerçek avcıların doğada nesli tehlikede ve avlanması yasak olan karaca gibi hayvanları her zaman koruduğunu belirten Volkan Bal;

"Ormanda bulduğumuz karaca muhtemel yüksek telden atlamış ve bacaklarında ciddi ağır yara oluşmuştu. Kafa bölgesinde de yaralanmalar vardı. Nasıl yaralandığını bilmiyoruz fakat kurtarmak için elimizden geleni yaptık. Doğa Koruma Şube Müdürlüğü ekiplerinden yardım istedik, bize araç gönderdiler. Aracın ulaşamadığı yerde ise omzumda taşıyarak götürdüm. Ekiplere tedavi yapılması için teslim ettik" dedi.

DHA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
  • Misafir 08 Kasım 2016 Salı 15:55
    Allah razı olsun en büyük sevabı kazandın inşallah
  • Misafir 08 Kasım 2016 Salı 01:38
    Helal Olsun sana . Ders alsın insan diye geçinenler
  • Misafir 08 Kasım 2016 Salı 00:28
    helal olsun sana volkan bey ... bal gıbı bır ınsansın bılkı cenabı allahin divaninda sana buyuk puanlar yazildi .... bravissimo ...bir bravo senin yaptigin galantorluk yetmez .... sevdim seni volkan bey , allah razi olsun senden ve sana benziyen insanlar opuldun ....
Kalan karakter : 300