ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Ezel dizisinin bir bölümünde çalınan “Bir ihtimal daha var, o da ölmek mi dersin” adlı şarkı RTÜK’te tartışma yarattı. Üyeler Hülya Alp ve Mehmet Dadak “Eser karanlık işlerin öğesi olarak kullanılmış” diyerek diziye ceza verilmesini istedi. Ancak dizi ceza almadı

Esra YAZDIÇ/ANKARA

“EZEL” dizisi Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nda (RTÜK) tartışma yarattı. Dizinin bir bölümünde ana karakterlerden “Ramiz Dayı”nın sevgilisi ve kızının annesini kurtarmak için düzenlediği operasyonda adamlarının hepsine Osman Nihad Akın’a ait “Bir ihtimal daha var, o da ölmek mi dersin?” şarkısını dinlettikten sonra operasyona başlamasına RTÜK üyeleri Hülya Alp ve Mehmet Dadak’tan itiraz geldi. Alp itiraz gerekçesini “Eser karanlık işlerin bir öğesi olarak kullanılmış, hoş olmamış” diye açıkladı.

GİZLİ REKLAM UYGULANDI

Dizinin aynı bölümü, 13 Nisan’daki RTÜK Üst Kurul toplantısında “gizli reklam” uygulaması yapıldığı gerekçesiyle de tartışmaya açıldı.

Dizinin yayınlandığı kanalda, Ramiz Dayı, adamlarına “Bir ihtimal daha var, o da ölmek mi dersin?” parçasını dinletirken üst üste İstanbul frekansı 90.2 olduğu bilinen radyo gösterildi. Alp ve Dadak, bu uygulamanın RTÜK Kanunu’nun gizli reklam/program desteklemesi kuralına aykırı olduğunu savunarak kanala ceza verilmesini önerdi. Ancak Ezel, iki karşı oya rağmen ceza almadı.

Bir ihtimal daha var
O da ölmek mi dersin
Söyle canım ne dersin
Vuslatın başka âlem
Sen bir ömre bedelsin
Sükût etme nazlı yar
Beni mecnun edersin
Vuslatın başka âlem
Sen bir ömre bedelsin


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(57)
Kalan karakter : 2000