ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
Ufuk KEKÜL / GİRESUN (AHT)

Giresun Barosu'na kayıtlı avukat Ümran Kara, müvekkiline ait haciz işlemlerini yürütmek için gittiği Keşap ilçesinde borçlu tarafın odunlu saldırısına uğradı. Davalılar tarafından darp edilmesi sonucu kolunda ezikler oluşan avukat, tedavisinin ardından taburcu edildi.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN


Olay dün saat 16.00 sıralarında Keşap ilçesi Yolağzı mevkiinde meydana geldi. Giresun Barosu'na kayıtlı avukat Ümran Kara (28), icra memuru Akın Yücel ile birlikte 5 bin 500 TL'lik icra işlemi için demir doğramacı Talip Turan'ın (70) Yolağzı mevkiindeki dükkanına geldi. Ancak işlemerin gerçekleştirileceği sırada iddiaya göre Talip Turan, elindeki odunla arkadan avukat Ümran Kara'ya saldırdı. Neye uğradığını şaşıran genç avukat, kolundan yaralandı. Hemen yanındakiler tarafından hastaneye kaldırılan Kara yapılan tedavinin ardından taburcu edildi.

Yaşadığı dehşeti anlatan Ümran Kara, "Yolağzı, jandarma bölgesiymiş. Biz polisten güvenlik talebinde bulunmuştuk. Ancak süre olmadığı için icra memuru, katip ve şoför ile birlikte gittik. İşlemler sürerken birden davalı, odunla birlikte arkadan saldırdı. Sırtımdan ve kolumdan darbe aldım. Kolumda ezik var. Şu anda tedavim evde sürüyor. Davacı oldum. Konu yargıya intikal etti" dedi.

Giresun Baro Başkanı Avukat Gültekin Uzunalioğlu da yaptığı yazılı açıklamayla saldırıyı kınadı. Uzunalioğlu, saldırının tüm avukatlara, yargıya ve hukuka yapıldığını ve eğer duyarlık gösterilmezse savcı ve yargıçlara da yönelebileceğini belirterek, "Görevi; hak aramak ve hak savunmak olan ve savunma gibi en kutsal hakkın korunmasını ve yaşama geçirilmesini kendine ilke edinen avukata yapılan saldırının kabul edilebilir bir yanı yoktur, olamaz. Bu saldırı, olsa olsa ilkel bir davranış olarak ancak nitelendirilebilir" dedi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(15)
Kalan karakter : 2000