ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Zafer HACISALİHOĞLU/KUŞADASI (AHT)

Türkiye'nin en önemli kruvaziyer limanı olan ve yaz aylarında her gün dünyaca ünlü gemileri ağırlayan Kuşadası'nda ilginç bir ölüm olayı yaşandı. Uyurgezer olduğu öğrenilen Richard Atkinson isimli 24 yaşındaki ABD'li, geminin 6. katından düşerek hayatını kaybetti.

İlginç olay şöyle gerçekleşti: Celebrity Equinox isimli lüks yolcu gemisiyle Akdeniz turuna çıkan Richard Atkinson (24), gemi üzerindeki Kuşadası'na doğru yola çıktıktan sonra gece saat 03.00 sıralarında kamarasından çıktı. Görgü tanıklarının ifadesine göre geminin 6. katındaki kamarasından çıkan ve uyurgezer olduğu öğrenilen Atkinson, korkuluklardan aşağı düştü. Altı kat aşağıdaki metal zemine kafa üstü düşen Atkinson, olay yerinde hayatını kaybetti.

Saat 08.00 sıralarında Kuşadası limanına yanaşan Celebrity Equinox'un kaptanı Apostolos Bouzakis, durumu derhal Türk makamlarına bildirdi ve Cumhuriyet Savcılığı'na bilgi verildi. Bunun üzerine olayın gerçekleştiği gemiye çıkan Cumhuriyet Savcısı, yapılan incelemenin ardından yeminli tercüman eşliğinde görgü tanıklarının ifadelerini aldı. Richard Atkinson'un cenazesini teslim alan Cumhuriyet Savcılığı'nın yapılacak otopsinin ardından cenazeyi ve evrakları Amerika Birleşik Devletleri Başkonsolosluğu'na vereceği öğrenildi. Celebrity Exuinox isimli lüks yolcu gemisi de Akdeniz turuna devam ederek, Rodos'a doğru yola çıktı.

  • abd
  • Amerikalı
  • kruvaziyer
  • Kuşadası
  • türkiye
  • Uyurgezer

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000