Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Alman Yeşiller Partisi'nin Türk kökenli milletvekili Mutlu, Der Tagesspiegel gazetesi için kaleme aldığı okullarda demokrasi eğitimine ilişkin makaleden dolayı açık ölüm tehdidi aldı.

Almanya'da, Yeşiller Partisi'nden (Grüne) Federal Milletvekili Özcan Mutlu, sosyal paylaşım hesaplarındaki yorumlarda kendisine bazı tehdit ve hakaretlerin yapılmasının ardından bu yorumları yapanlardan şikayetçi oldu.

Mutlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen hafta Alman Der Tagesspiegel gazetesi için okullarda demokrasi eğitimiyle ilgili bir makale kaleme aldığını belirtti.

Makalesini sosyal paylaşım sitelerindeki hesaplarınd da paylaştığını ifade eden Mutlu, "Yapılan aşırı sağcı yorumlarda gerçekten sınır aşıldı. Beni ölümle açık açık tehdit ediyorlar. Ben de savcılığa suç duyurusunda bulundum. Facebook'a da bir mektup yazarak durumu anlattım." dedi.

İlk kez ölüm tehdidi almadığını, Almanya'da yabancı ada sahip tüm parlamenterlerin zaman zaman bunlara maruz kaldığını dile getiren Mutlu, ''Eskiden tehditler kapalı gelirdi. İsim yazmazdı. Ancak artık metot değişti. Artık açık isimle açık açık tehdit ediliyoruz.'' diye konuştu.

AA