Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Kerkük'te Saddam Hüseyin dönemine ait toplu mezar bulundu

    Irak'ın Kerkük kentinde devrik lider Saddam Hüseyin dönemine ait olduğu tahmin edilen bir toplu mezar bulundu.

    Kerkük Polis Müdürlüğü Sözcüsü Albay Afrasyav Kamil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Kent merkezinde yapılan su kuyusu kazısı sırasında insan kemiklerinin olduğu tespit edilen bir toplu mezar bulundu. Mezarda kadın ve çocuklara ait kemiklere de rastlandı. Söz konusu mezar hakkında inceleme yapılması için kemikler laboratuvara götürüldü" dedi.

    Toplu mezarın bulunduğu yerin daha önce Baas Parti'sinin karargahı olduğunu aktaran Kamil, "İnsan kemiklerinin burada bulunması hiç tesadüf olmadı. Söz konusu bölgedeki kazılar genişletilip, araştırma ve incelemeler devam edecektir" dedi.

    Söz konusu su kanalının kazı işinde çalışan inşaat işçisi Emir Sattar, toplu mezarı tesadüfen bulduklarını belirterek şunları kaydetti:

    "Kuyu kazısına daha yeni başlamıştık ve beş metrelik bir derinliğe yaklaştığımız zaman, birkaç parça kemik ortaya çıktı. ilk önce hayvan kemiği olduğunu sandık ancak daha sonra kemik sayısında artış yaşandı. İnsan kafatası ve kol kemiklerinin sarıldığı bez parçalarının ortaya çıkmasıyla, şüphelerimiz arttı ve hemen polise haber verdik."

    AA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ