Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Avrupa Rotterdam'da konser güvenlik nedeniyle iptal edildi

    Polis tarafından yapılan açıklamada, ABD'li bir grubun Rotterdam'da bu akşam konser vermesinin planlandığı ancak etkinlik öncesi İspanyol polisinden alınan istihbarat sebebiyle konserin iptal edildiği bildirildi.

    Konuyla ilgili açıklama yapan Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Aboutaleb da konserin verileceği binanın yakınında, içinde gaz dolu tüplerin olduğu İspanya plakalı bir minibüs bulunduğunu söyledi.

    Aboutaleb, minibüs şoförünün polis tarafından gözaltına alındığını ve sorgulandığını aktardı.

    Polis, ülkeningüneyindekiBrabanteyaletinde sabah saatlerinde baskınlar düzenlediğini belirtti.

    Terör tehdidi istihbaratını İspanya polisinden aldıklarını bildiren Aboutaleb, "Henüz minibüsün terör tehdidi ile bağlantısını kurmak için erken. Durum polis tarafından araştırmaya alındı." ifadelerini kullanırken bölgeyeminibüsü incelemek için askeri patlayıcı uzmanlar konuşlandırıldığını belirtti.

    REKLAM

    İspanyol basınından Europa Press'in haberine göre olayın terörle bağlantısının kurulmadığı belirtilirken araçtaki gaz tüplerinin ev kullanımı için olduğu belirtildi.

    Hollanda Adalet Bakanlığı sözcüsünün AFP'ye yaptığı açıklamada ise Hollanda'danın güvenlik tehdidi seviyesinindörtten beşe çıkarıldığı belirtildi.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ