Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, terör saldırısında yaralananları tedavi gördükleri Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ziyaret etti. Gül, yaptığı açıklamada "Böyle bir terör saldırısını planlayanları, yapanları, arkasındaki zihniyeti, hepsini şiddetle lanetliyorum" dedi.

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Atatürk Havalimanı'nda dün akşam düzenlenen bombalı terör saldırısında yaralananları ziyaret etti. Bakırköy Dr Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giden Gül, hastalarla görüşüp geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Ziyaret sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Gül, terör saldırısını ve yapanları lanetledi. Gül, şunları söyledi:

"Ziyaret ettiklerim gayet iyidir. Böyle bir olay hepimizi derinden üzdü. Böyle bir terör saldırısını planlayanlar, yapanlar, arkasındaki zihniyeti, hepsini şiddetle lanetliyorum. Böyle bir Ramazan gününde bu tip saldırıların yapılmasının akılla, mantıkla hiç izahı yok. Bu tip terör organizasyonlarının dini kullanmaları, İslam'ı kullanmaları nasıl bir zihniyete saplandıklarını acı acı göstermektedir. Bütün bunlara karşı dayanışma içerisinde durmak, akıllı mücadele etmek, birliğimizi ve beraberliğimizi muhafaza etmemiz gerekir."

Gül, ihmal olup olmadğı iddialarına ise "İnşallah bu tip olaylar önceden önlenir" dedi.

CİHAN