KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Koray Aydın

1955 yılında Trabzon’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini, Türkiye'nin çeşitli yerlerinde tamamladıktan sonra, 1978 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden Makine Mühendisi olarak mezun oldu.

Siyasete genç yaşlarda başladı. 1976 yılında Yönetim Kurulu Üyesi olarak girdiği MHP Trabzon Gençlik Kolları’na daha sonra başkan oldu. Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon Gençlik Kolları başkanı olarak 1977 Milletvekili seçimlerinde aktif çalışmalar yürüttü.

12 Eylül’ün ardından siyasi yasakların kalkmasıyla birlikte Muhafazakar Parti’nin kuruluş çalışmalarına katıldı. MYK Üyesi ve Genel Muhasip Yardımcısı olarak görev aldığı Milliyetçi Çalışma Partisi’nde, daha sonra Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürüttü.

1991 Milletvekili seçimlerinde Milliyetçi Çalışma Partisi’nden 19. Dönem Trabzon Milletvekili olarak Parlamentoya girdi. 1995 seçimlerine kadar, Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi olarak görev aldı.

1995 Milletvekili seçimlerinin hemen akabinde devraldığı MHP Genel Sekreterliği görevini, yaklaşık 6 aylık bir dönem hariç 57. Hükümetin kuruluş tarihi olan 28 Mayıs 1999’a kadar sürdürdü.

18 Nisan 1999 Milletvekili seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden 21. Dönem Ankara Milletvekili seçildi ve 57. Cumhuriyet Hükümetinde Bayındırlık ve İskân Bakanı olarak görev aldı.

5 Eylül 2001 tarihinde Bayındırlık ve İskan Bakanlığı görevinden ayrıldıktan sonra, 3 Kasım 2002 seçimlerine kadar Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili olarak görev yaptı.

Koray Aydın, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Koray Aydın Haberleri