KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Yusuf Çim

Yusuf Çim, 1991 yılında İstanbul'da  dünyaya geldi. Best Model 2011 yarışmasında First Runner-Up seçilen Çim, yarışma öncesinde ise sadece basının davetli olduğu bir gecede basın mensupları tarafından oylanarak “Best Model 2011 Basın Yüzü” oldu. Aynı zamanda Best Model’ın gülen yüzü olarak da tanınıyor.
İstanbul Arel Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü öğrencisi olan Yusuf Çim, modellik kariyerine reklam ve katalog çekimleriyle başladı.
Birçok markaların reklam filmlerinde rol alan Çim, daha sonra ünlü markaların defilelerinde boy gösterdi. Oyunculuk ve sahne sanatları eğitimi aldı ve sanatçıların kliplerinde yer aldı.

2014 yılında, ‘Olsun Bi Kere’ adlı şarkısıyla müzik hayatına dahil oldu. Bu parçanın albümde 5 ayrı versiyonu bulunurken şarkının klibini Deniz Akel çekti.
Down Sendromlular Türkiye Derneği’nin de gönüllü yüzü olan Çim, halen onlarla sık sık görüşmekte, çekimlerine katılmaktadır. Down Sendromlu çocuklar ile bir araya gelen sanatçı Down Sendromu Derneği ile birlikte ”Bu Yılda Bizi Unutmayın!” konseptli projesini gerçekleştirdi.

Konserlerine yurtdışında başlayan Yusuf Çim, röportajlar ve televizyon programlarını 1 yılı aşkın süredir aldığı şan eğitimi derslerine göre ayarlıyor.
2014'te Show Tv ekranlarında yayınlanan Ezra isimli dizinin başrolünde oynadı. 2015 yılında ise "Çilek Kokusu" adlı dizide 'Burak' karakterini canlandırdı.

Yusuf Çim Haberleri