Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
DHA

Trabzon'un Dernekpazarı ilçesinde, 16 yaşındaki bir genç silahla intihar ederek hayatına son verdi. Olay, dün saat 19.00 sıralarında ilçenin Akköse Mahallesi'nde meydana geldi. Hasan Cansız Kom Lisesi 11'inci sınıf öğrencisi olan Ahmet Kağan G. (16), son zamanlarda gençleri intihara sürüklediği iddiasıyla gündeme gelen 'Mavi Balina' oyununu oynadıktan sonra evlerinin bahçesine çıktı. Ahmet Kağan G., evden aldığı tabancayla başına ateş etti. Silah sesi üzerine bahçeye çıkan yakınları, Ahmet Kağan G.'yi kanlar içinde yerde yatarken bulup, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Gelen sağlık ekibi, gencin yaşamını yitirdiğini saptadı.

BİLGİSAYARA EL KONDU

DHA'da yer alan habere göre olay yerinde yapılan incelemenin ardından Ahmet Kağan G.'nin cesedi, otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu´na gönderildi. Polis, gencin oyun oynadığı bilgisayarına el koydu. Okul arkadaşlarını ve ailesini hüzne boğan Ahmet Kağan G.'nin bugün toprağa verileceği belirtildi.

" 'MAVİ BALİNA ÖLDÜ' DİYE YAZDI, HESABINI KAPATTI

Enis Yıldırım'ın haberine göre; Trabzon'un Dernekpazarı ilçesinde intihar eden lise öğrencisi 16 yaşındaki Ahmet Kaan Gür'ün ölümünden bir süre önce sosyal medyada "Mavi balina öldü" diye mesaj yazdığı ardından da hesabını kapattığı iddia edildi. Gencin arkadaşlarıyla "Köprüden dereye atlasak ölür müyüz?" şeklinde bir sohbet yaptığı da öne sürüldü. "Anlamsız... Hakkınızı helal edin" diye not bıraktığı belirlenen gencin ölümünün ardından kaymakamın talimatıyla okulda psikologların çalışma başlattığı belirtildi. Gencin ölümü Dernekpazarı Belediyesi Meclis üyesi olan babası Muzaffer Gür ve yakınlarını yasa boğdu.

"MAVİ BALİNA" OYUNU NEDİR, NEDEN ÖLDÜRÜYOR, NASIL KORUNULUR?