Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

    Hani gerek eş-dost gerekse haber programlarında; döne döne 90'ların güzelliğini, başarısını, yaratıcılığını konuşuyoruz ya... İşte 2023 de bunun tam tersi bir yıl olarak hafızalara şimdiden kazındı. Unutulmayacak bir sene olarak hafızalara kazınan 2023; aç gözlü, nankör, menfaatçi, sıfır yaratıcı, kalitesiz, kara para aklama, çıkarcı olarak hatırlanacak. En başta da şu iki konu;

    -Lüks harcamaları ve şatafatlı yaşamlarını paylaşarak İnstagram'da milyonlarca takipçiye ulaşan Dilan ve Engin Polat çiftinin hazin sonu cezaevinde sonlandı. Ardından Nihal-Bahar Candan kardeşler tutuklandı. Eylül Deniz'in akibeti henüz belli değil. Ve diğer fenomenleri akıbeti hiç belli değil. Tüm kirli oyunları ortaya çıktı. Ve tabii hemen ardına spor dünyasında kara para aklama, Ponzi yöntemi, alınan bir yerlere verilen paralar derken sonu nereye bağlanacak ya da bağlanabilecek mi belli olmayan hadiselere şahitlik ettik. Yani 2023 yılında "para para para" konuştuk.

    -Ah ki ne ah... Yıllarca konuşacağımız diğer en önemli konu ise Metin Akpınar'ın 82 yaşında baba hatta dede olduğunun ortaya çıkmasıydı. 62 yıldır Göksel Özdoğdu ile evli olan üstelik "Evlilik insan doğasına aykırı" diye açıklama yaptığı günlerde iki kız çocuğunun üstelik iki torunu olduğunu ortaya çıkan Metin Akpınar olayı bildiği halde yeni öğreniyormuş gibi yapması. Çok garipti çoook.

    ***

    2023 yılında en çok bu şarkıları dinledik

    Acısıyla, tatlısıyla garip bir seneydi 2023 vesselam. Geçirdik geçirmesine de nasıl geçirdik. Kısım kısım ağladık, kısım kısım şaşırdık, kısım kısım eğlendik şarkılar söyledik.

    En çok da;

    -Simge Sağın'dan Aşkın Olayım.

    -Semicenk-Reynmen'den Yana Yana.

    -Lvbel C5, Güneş'ten NKBİ Yapamam.

    -Blok3'ten Affetmem.

    -Semicenk,Doğu Swag'dan Pişman Değilim.

    -Semicenk'den Sevecek Sandım.

    -Mert Demir, Mabel Matiz'den Antidepresan.

    -BLok3'den Vur.

    -Alizade,Beg'den 24-7

    Gibi şarkılar dinlemişiz.

    Şimdi listeye baktığımda çoğunu bilmiyorum. Daha önce de söyledim. Liste yayınlanınca açtım baktım ama beni sarmıyor bazı şarkılar. Ben anam, babam usulü şarkı seviyorum.

    En başta arabesk seviyorum. Ben bu sene yine en çok

    1-Ebru Gündeş.

    2-Derya Bedavacı.

    3-Hakan Altun dinlemişim...

    Tabii daha çok insan dinliyorum ama dediğim gibi ben anam babam usulü şarkı seviyorum. Diğerleri beni pek sarmıyor. Eski nesil olduğumdan malum.

    ***

    Ayrılanlar, evlenenler, birlikte olanlar, boşananlar

    Evet evet uzun upuzun bir liste var aslında ayrılık, birliktelik, boşananlar falan filan.

    Ama benim ilk aklıma gelen ve unutmayacaklarım arasında Mehmet Aslantuğ ve Arzum Onan geliyor.

    Keza ben de birçok kişi gibi onlara inanmıyordum. Onların birlikteliği, aşkları, saygıları, birbirlerine sahip çıkışlarına güveniyordum. Biraz olsun umudumu yeşertiyorlardı.

    "Ama onlarla bu da bitti, gitti" demeyeceğim. Benim hala umudum var arkadaş.

    Aşka, inanmaya, güvenmeye, birine teslim olmaya.

    O kişi var biliyorum.. Ve o kişi beni bulacak onu da biliyorum. Benim hala umudum var. Kimse umudumu almasın lütfen.