Dünya Kupası'nda görev alacak... Hayat hikayesi dikkat çekti!

24 Mayıs 2018 Perşembe, 13:15:17 Güncelleme: 10 Kasım 2018 Cumartesi, 20:04:52

Panamalı futbol hakemi Gabriel Victoria, aynı zamanda ülkesinde 25 yıldır sokaklarda temizlik işçiliği yapıyor. Gabriel Victoria'nın bu yıl hayatı değişti.. FIFA Hakem Komitesi, Dünya Kupası'nda görev yapacak yardımcı hakemlerden birinin de Gabriel Victoria olduğunu açıkladı.

2015 yılında U-20 Dünya Şampiyonası'nda, 2017'de U17 Dünya Kupası'nda görev alan Viktoria, gösterdiği performansla FIFA'nın gözüne girmeyi başardı. Rusya'da kaldıracağı bayraklarla gözler üzerinde olacak.
Panama'da hayat şartlarının zorluğuna dikkat çeken Gabriel Victoria, "Hiçbir şey beni rahatsız etmiyor, neden rahatsız olacağım ki? Panama'da hayatta kalabilmem için çalışmam gerekiyor ve bu durum sadece benim için geçerli değil, herkes çalışmak zorunda. Benim için yorucu olduğunu söylemek yanlış olur. Daha önce de bu işi yaparken uluslararası turnuvalarda görev aldım" dedi.
FIFA, harcırahlarla birlikte ilk etapta turnuvada görev yapacak hakemlere 50 bin dolar verecek. Gabriel Victoria muhtemelen Dünya Kupası'nın en ilginç karakterlerinden biri olacak.