KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Whatsapp

WhatsApp, 2010 yılının Ocak ayında piyasaya sürülen, akıllı telefonlar için sesli ve görüntülü mesajlaşma uygulamasıdır. Android, BlackBerry, iOS, Windows Phone platformlarında hizmet veren WhatsApp, dünya genelinde 1 milyardan fazla kullanıcıya sahiptir.

2G, 3G, 4G veya Wi-Fi ile çalışma özelliğine sahiptir ve kullanıcılar birbirine yazılı mesajdan hariç olarak; fotoğraf, video, ses, ücretsiz arama ve belge gönderebilir.

Şirket Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD'de Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur. Kısa süre içinde büyük bir kullanıcı sayısına ulaşan WhatsApp, dünyada kayıtlı kullanıcı sayısı bazında en yüksek olan siber hizmetler arasında adını yazdırmıştır.

WhatsApp'ın popülaritesinin artmasıyla birlikte sosyal medya şirketi Facebook tarafından 4 Milyar dolar nakit para, 12 milyar dolar hisse senedi ve 3 milyar dolar sınırlandırılmış hisse senedi olmak üzere, 19 milyar dolar karşılığında satın alınmıştır.

Web WhatsApp özelliği ile birlikte internet tarayıcıları ve masaüstü programıyla da kullanıcılarına hizmet sunan WhatsApp, 06 Nisan 2016 itibariyle uçtan uca şifreleme özelliği ile kullanıcılarına yüksek güvenlikli mesaj koruma sistemini sunmuş ve tüm konuşmaları güvenli hale getirmiştir.

Whatsapp Haberleri

 • WhatsApp karanlık mod nedir?

  Teknoloji, 16 Ekim 2019

  WhatsApp karanlık mod nedir?

  WhatsApp karanlık mod ile ilgili çalışmalarına hız verdi. Sosyal medyada haberleşme temelli olarak dünyada 1 milyardan fazla kullanıcısı olan Whatsapp gece moduna yani karanlık moda geçiyor. İşte Whatsapp karanlık moda dair detaylar...

 • VoLTE nasıl kullanılır? Hangi telefonlarda var?

  Teknoloji, 27 Eylül 2019

  VoLTE nasıl kullanılır? Hangi telefonlarda var?

  Deprem sonrası cep telefonlarıyla sesli görüşme yapamayan vatandaşların internet üzerinden iletişim kurmaya çalışması, 4.5G ile birlikte gelen VoLTE teknolojisinin önemini de gözler önüne serdi. Mobil data hattı üzerinden sesli arama hizmeti olarak adlandırılan VoLTE özelliği nasıl kullanılır? iPhone ve Android'lerde nasıl etkinleştirilir

 • WhatsApp'ta para transferi dönemi başlıyor!

  Teknoloji, 21 Ağustos 2019

  WhatsApp'ta para transferi dönemi başlıyor!

  Dünyaca popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'ta para transferi dönemi başlıyor. Peki, WhatsApp'tan para transferi nasıl yapılıyor?

  Whatsapp'ta kalın, italik ve üstü çizili yazma

  Teknoloji, 20 Ağustos 2019

  Whatsapp'ta kalın, italik ve üstü çizili yazma

  Whatsapp, son dönemin en çok kullanılan haberleşme uygulamalarının başında geliyor. Whatsapp yazı stilleri ile dikkat çekici ve özgün mesajlar gönderilebilir. Peki Whatsapp'ta kalın, italik ve üstü çizili yazı nasıl yazılır?

  WhatsApp'ta yeni tuzak! Bu mesajı alırsanız...

  Teknoloji, 05 Ağustos 2019

  WhatsApp'ta yeni tuzak! Bu mesajı alırsanız...

  WhatsApp üzerinden yapılan yeni bir siber dolandırıcılık türü ortaya çıkarıldı. Hedef tıklama sahtekarlığı ile para kazanmanın hedeflendiği bu tuzakta, kullanıcılar sahte WhatsApp uygulaması üzerinden bedava internet vaadiyle dolandırılıyor. Uzmanlar uyarıyor: Büyük ödül siz olmayın...

 • Whatsapp hesabı nasıl silinir?

  Teknoloji, 30 Temmuz 2019

  Whatsapp hesabı nasıl silinir?

  Milyonlarca kullanıcısı olan Whatsapp, en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olarak liderliğini sürdürüyor. Ancak whatsapp hesabını silmek isteyen bazı kullanıcılar, bu işlemi nasıl yapacaklarını araştırıyor. Peki Whatsapp hesabı nasıl silinir? İşte Whatsapp'ta hesap silme işlemiyle ilgili merak edilen detaylar...

 • WhatsApp'a erişim problemi!

  Gündem, 17 Temmuz 2019

  WhatsApp'a erişim problemi!

  WhatsApp çöktü mü soruları vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Dünyanın popüler sosyal medya uygulamaları WhatsApp neden açılmıyor? Kullanıcılar saat 15.00'dan itibaren erişim sıkıntısı yaşamaya başladı. Peki, WhatsApp neden açılmıyor?

 • Whatsapp İşletme hesabı nasıl açılır?

  Teknoloji, 11 Temmuz 2019

  Whatsapp İşletme hesabı nasıl açılır?

  Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Whatsapp uygulamasının yeni özelliklerinden biri de Whatsapp İşletme özelliğidir. Whatsapp'da firmanızla müşteri arasında görüşmeler yapabilir ve sipariş alma gibi işlerde kullanabilirsiniz. Peki Whatsapp İşletme hesabı nedir, nasıl açılır?

  Facebook çöktü, o coştu!

  Teknoloji, 04 Temmuz 2019

  Facebook çöktü, o coştu!

  Facebook, WhatsApp ve Instagram’da eş zamanlı olarak ortaya çıkan erişim sorunu, yerli alternatiflerine yaradı. Turkcell’in iletişim uygulaması BiP’in mesaj trafiği bir anda 50 milyondan fazla arttı. Facebook’ta yaşanan büyük sorunla ilgili olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, “Vatandaşlarımız alternatifsiz değiller. İyi ki yerli alternatiflerimiz var” derken, CIA’den de şu açıklama geldi: “Biz yapmadık!” Necdet Çalışkan’ın haberi...

  Üçü birden çöktü, meydan yerlilere kaldı!

  Teknoloji, 04 Temmuz 2019

  Üçü birden çöktü, meydan yerlilere kaldı!

  Facebook ve çatısı altındaki WhatsApp ve Instagram eş zamanlı olarak çöktü. Dün öğleden sonra başlayan geniş çaplı erişim sıkıntıları, bu sabah saatlerinde ancak giderilebildi. Facebook kullanıcılarından özür dilerken, ‘şeffaflık’ çağrısı yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, “Vatandaşlarımız alternatifsiz değiller. BİP, LAFF, DEDİ gibi yerli ve milli uygulamaların önemi bir kez daha ortaya çıktı” dedi.

 • WhatsApp Web'e nasıl giriş yapılır?

  Teknoloji, 28 Haziran 2019

  WhatsApp Web'e nasıl giriş yapılır?

  WhatsApp Web, 2015 Ocak ayında piyasaya sürülmüştü. Milyonlarca insan WhatsApp Web'e giriş yöntemini araştırıyor. Bilgisayar ve internetin olduğu noktada WhatsApp programını yüklemeden WhatsApp'a girmek mümkün. İşte WhatsApp Web'e nasıl giriş yapılır? Nerelerden WhatsApp'a bağlanılır?

 • İnternetsiz WhatsApp nasıl kullanılır?

  Teknoloji, 13 Haziran 2019

  İnternetsiz WhatsApp nasıl kullanılır?

  Dünyaca ünlü anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ı internetsiz kullanmak mümkün. İşte telefonda internetsiz WhatsApp kullanma yöntemi

 • Facebook'tan Huawei'ye şok!

  Teknoloji, 07 Haziran 2019

  Facebook'tan Huawei'ye şok!

  Çinli Huawei ile ilişkilerini askıya alan dünyanın teknoloji devlerine bir yenisi daha eklendi. Sosyal ağ Facebook da Huawei’ye karşı harekete geçti. Buna göre artık Huawei markalı telefonlarda Facebook’un yanısıra WhatsApp ve Instagram uygulamaları artık ön yüklü olarak gelmeyecek.

  Bayram harçlıkları da artık dijital!

  Teknoloji, 03 Haziran 2019

  Bayram harçlıkları da artık dijital!

  Dijital cüzdan BKM Express’in “Para İste” özelliğiyle, harçlıklar da dijital dönemle tanıştı. Uygulamanın “Para İste” özelliğini kullananlar, cep telefonları üzerinden bayram ziyaretine gitme imkânı bulamadıkları uzaktaki akrabalarından da harçlık isteyebiliyor.

  WhatsApp durumu nasıl kapatılır?

  Teknoloji, 19 Mayıs 2019

  WhatsApp durumu nasıl kapatılır?

  WhatsApp durumu nasıl kapatılır? Sorusu vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. WhatsApp kullanıcılarına Instagram gibi durum hikayesi göndermeleri için yeni bir özellik getirmişti. Peki, WhatsApp durumu nasıl kapatılır? Hikaye gizleme nasıl yapılır? İşte detaylar...

 • Bakanlıktan WhatsApp uyarısı!

  Teknoloji, 15 Mayıs 2019

  Bakanlıktan WhatsApp uyarısı!

  Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayan, WhatsApp uygulamasındaki güvenlik açığından mağdur olması muhtemel kullanıcılar ve güvenlik açığına karşı alınan tedbirler hakkında bilgi verilmesi için WhatsApp'a uyarılar yapıldığını belirtti

 • Katilini WhatsApp durumunda paylaşmış

  Gündem, 14 Mayıs 2019

  Katilini WhatsApp durumunda paylaşmış

  Antalya'da 7 bıçak darbesiyle sırtından bıçaklanarak öldürülen trans birey Gökçe Saygı'nın cinayete kurban gitmeden 3 saat önce katil zanlısı Şahin Y.'nin fotoğrafını telefonundaki WhatsApp uygulamasının 'durum' kısmından 'Dizi time' mesajıyla yayınladığı ortaya çıktı.

 • WhatsApp’ta büyük tehlike!

  Teknoloji, 14 Mayıs 2019

  WhatsApp’ta büyük tehlike!

  Anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, bir grup 'seçilmiş' kullanıcısının casus yazılımla hedef alındığını duyurdu. WhatsApp'ın sesli arama özelliğini ve İsrailli güvenlik firması NSO'ya ait bir yazılımı kullanan siber saldırganlar, hedefteki kişi aramaya yanıt vermemiş olsa bile, casus yazılımı telefona yerleştirilebildi.

  Dünya genelinde WhatsApp'a erişim problemi!

  Gündem, 02 Mayıs 2019

  Dünya genelinde WhatsApp'a erişim problemi!

  WhatsApp çöktü mü soruları vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Dünyanın popüler sosyal medya uygulamaları WhatsApp Instagram ve Facebook'ta kullanıcılar erişim sıkıntısı yaşandı. Peki, WhatsApp neden açılmıyor?