Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yaşam Dünyanın en uzun adamı Sultan Kösen ile dünyanın en kısa adamı Nepalli Chandra Bahadur Dangi bir araya geldi

    "Dünyanın en uzun boylu adamı" unvanını 2 metre 51 santimetrelik boyuyla koruyanSultanKösen, Guinness Rekorlar Kitabı'nın 60. yıl dönümü dolayısıyla İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen etkinliğe katıldı.

    Tarihi parlamento ve Big Ben saat kulesinin yakınında düzenlenen etkinlikteSultanKösen, 54,6 santimetreyle "dünyanın en kısa boylu adamı" olan Nepalli Chandra Bahadur Dangi ile ilk kez bir araya geldi. Basının yoğun ilgi gösterdiği etkinlikteKösenile Dangi el sıkıştılar ve gazetecilere poz verdiler.

    Türk gazetecilerin sorularını yanıtlayan 32 yaşındakiSultanKösen, "5 yıldır Guinness Rekorlar Kitabı'ndayım, rekorumu kimseye kaptırmıyorum. Burada ülkemizi, Mardin'imizi her yere tanıtıyoruz. Burada şerefle, gururla güzel ülkemi temsil ediyorum" dedi.

    Londra'yı çok sevdiğini dile getirenKösen, Türkiye'den daha fazla destek ve ilgi görmeyi beklediğini söyledi. Bu akşam Türkiye'ye dönecekSultanKösen, "Burada bana ilgi çok büyük, bu çok hoşuma gidiyor ve beni mutlu ediyor. Bir Türk olarak burada ülkemizi, vatanımızı temsil etmek boynumuzun borcudur" diye konuştu.

    İlk kez 1955 yılında basılan ve şimdiye kadar 132 milyon kopya satılan Guinness Rekorlar Kitabı'nın 60. yıl dönümü dolayısıyla bugün dünyanın birçok şehrinde yeni rekor denemeleri yapılacak.

    AA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ