SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Durakta bulduğu parayı polise teslim eden kadına ödül

18 Ekim 2016 Salı, 12:08:21Güncelleme: 12:40:23

Yaklaşık 50 bin TL tutarında döviz bulan Hanife Önder, döviz dolu poşeti alarak Eyüp Polis Merkezi Amirliğine teslim etmiş, paranın sahibine ulaşmak amacıyla fotoğraflar çekerek sosyal medya üzerinden çağrı yapmıştı

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Hanife Önder Sonra Oku

Otobüs durağında, içerisinde 50 bin liraya yakın döviz olan sahipsiz bir paket bularak polise teslim eden Hanife Önder herkese insanlık dersi verdi. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Önder'i ziyaret ederek bu örnek davranışı nedeniyle teşekkür etti ve kendisine destekte bulunacaklarını söyledi. Bu arada Başkan Aydın ziyaret sırasında Önder'e iki maaş tutarında para ödülü verdi.

SOSYAL MEDYADAN ÇAĞRI YAPMIŞTI

Eyüp'teki bir köftecide asgari ücretle çalışarak geçimini sağlayan c, geçtiğimiz gün arkadaşının kızı Zahide Öner ile gezintiye çıktığı sırada, Edirnekapı otobüs durağında poşet içinde desteler halinde, yaklaşık 50 bin TL tutarında döviz buldu. Önder, döviz dolu poşeti alarak Eyüp Polis Merkezi Amirliğine teslim etti. Bununla da yetinmeyen Önder paranın sahibine ulaşmak amacıyla fotoğraflar çekerek sosyal medya üzerinden çağrı yaptı.

Bu örnek davranışı üzerine Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Hanife Önder'i evine teşekkür ziyaretinde bulundu. Yaşadığı evde bir yatağın dışında hiç bir eşyası olmayan, buna rağmen bulduğu paranın tek kuruşuna dahi dokunmadan polise teslim eden Önder'i tebrik eden Başkan Remzi Aydın, "Burada çok örnek bir davranışı gördük. Helal, haram, emek, insanlık gibi kavramların halen çok önemli ölçüde bizim insanımızda olduğunu görüyoruz. Esasında 15 Temmuz'da bu kavramlar çok hızlı bir şekilde, çok net bir şekilde milletimizin büyük çoğunluğu tarafından ortaya kondu. Hanife kızımız ve küçük kardeşimiz de bunun güzel bir örneği" diye konuştu.

Başkan Aydın, bu örneklerin Eyüp Sultan'da yaşanmasının gurur verici bir olay olduğunun altını çizerek konuşmasını şöyle sürdürdü: "Eyüp ilçemiz gerçekten yaşamıyla, kültürüyle, gelenekleriyle ülkemize ve tüm dünyaya örnek olacak medeniyet merkezlerimizden bir tanesi. Bundan da ayrıca mutluluk duydum. Kardeşimizin yaptığı aslında bize göre normal bir davranış, herkesin yapması gereken bir davranış. Ama maalesef bu davranışlar az olunca öne çıkıyor. Bu yaptıklarının gelecek nesillere, tüm toplumumuza örnek olmasını diliyorum."

DESTEK SÖZÜ

Ziyate sırasında, ihtiyaç sahibi olduğunu gördüğü Hanife Önder için sosyal destek anlamında ellerinde gelen desteği vereceğini de belirten Başkan Remzi Aydın, "Gördüm ki Hanife kızımız gerçekten şu anda yatağından başka hiç bir şeyi eşyası olmayan bir evde yaşıyor. Kendisi de çok ciddi şekilde ihtiyaç sahibi. O durumda böyle bir davranışta bulunması çok anlamlı. Biz de inşallah belediye olarak Eyüp'teki ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımıza yaptığımız çerçevede Hanife kızımıza da sosyal destek anlamında desteklerde bulunacağız. Onun yaşamını daha iyi idame ettirmesi anlamında asgari şartları oluşturmaya çalışacağız. Kendisini tebrik ediyorum, bu örneklerin çoğalmasını Rabbimden temenni ediyorum" dedi.

"ALNIMIN TERİYLE KAZANIYORUM, ALNIMIN TERİYLE YERİM"

Önder ise o gün yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: "Yüklü miktarda parayı gördüğümde çok heyecanlandım. Yüklü miktarda parayı çantamda taşımak tedirgin etti beni. Arkadaşımın kızı vardı yanımda. Düşüren kişi bulunsun diye hiç dokunmadan hemen emniyet amirliğine teslim ettim. Biz insanlık görevimizi yaptık. Herkesin böyle yapmasını isteriz. Bana gelen çoğu mesajlarda 'Biz bu parayı bulsak yerdik. İçerisinden bir miktarını alırdık' dediler. Ben bir kuruşuna dahi dokunmadım. Alnımın teriyle kazanıyorum, alnımın teriyle yerim."

Başkan Aydın'ın ziyaretinden dolayı mutluluk duyan Hanife Önder ve parayı bulduğunda sırada yanında olan Zahide Öner isimli kız çocuğu, "Belediye Başkanımız Remzi Aydın'a çok teşekkür ederiz. Böyle ince bir davranışından dolayı, bizi ziyarete geldiği için çok mutlu olduk" dediler.

Ziyaret sırasında Başkan Remzi Aydın, anlamlı davranışları için Zahide Öner'e bir hediye sepeti, Hanife Önder'e ise iki maaş tutarında para ödülü verdi.

İHA

BU HABERİN 29 YORUMU VAR.
Misafir 4 saat önce

Paranın sahibi de iki maaş ikramiye versin

0 0
Cevapla
Misafir 1 gün önce

iyi insanlarda var aslinda

0 0
Cevapla
Misafir 1 gün önce

Emin ol daha fazlası bereket olacak sana onurlu insan

0 0
Cevapla
Misafir 1 gün önce

empati yaptım ben o durumda olsam verirmiydim diye şeytan hemen vesvese verdi,helal olsun bacıma

0 0
Cevapla
Misafir 1 gün önce

bu kızı maliye bakanı yapın ülkede ne hırsızlık kalır nede yolsuzluk.helal olsun kardeşim.

0 0
Cevapla
Misafir 1 gün önce

tebrik ederim. insan onuruna yakışanı yapmış.

36 0
Cevapla
Misafir 1 gün önce

allah sana ve cocuguna uzun ve saglıklı omurler nasıp etsın

36 0
Cevapla
Misafir 1 gün önce

Allah bin katını versin inşallah

78 0
Cevapla
Misafir 1 gün önce

abla sana helal olsun vallahi gururla okudum öpüyorum ellerinden :)

96 0
Cevapla
Misafir 1 gün önce

işte böyledir islam, daha öbür dünyaya gitmeden karşısına çıkartıyor mükafatları, gönül huzuruyla yenilecek 10 tl, makbul olmayan binlerce liradan evladır

84 3
Cevapla
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER