Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Orkun ÇİZMELİ / ERZURUM /(AHT)

Erzurum'da, Atatürk Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu'nda okuyan A.K., polise başvurarak, hem okul arkadaşı hem de sevgili olan T.O. (22) ve onun akrabaları K.C. (30), Y.Y. (32), A.K. (33) ve B.K.'nın (39) kendisine sırayla tecavüz ettiklerini söyledi.

A.K.'nin ifadeleri doğrultusunda T.O, K.C., Y.Y., A.K. ve B.K. tutuklanarak cezaevine konuldu ve haklarında 28'er yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Hakim karşısına çıkan zanlılardan B.K., Y.Y. ve A.K. mağdurla cinsel ilişkiye girmediklerini belirterek, haklarındaki suçlamaları reddetti. Buna karşın T.O. ise A.K. ile sevgili olduklarını belirterek, "karı-koca gibiydik" diye savunma yaptı. K.C. ise A.K. ile ilişkiye girdiğini doğruladı ancak bunun tecavüz değil, A.K.'nin rızasıyla gerçekleştiğini söyledi.

Üniversite öğrencisi A.K., mahkemede sanıkların hepsine iftira attığını ve bunu sevgilisinden intikam almak için yaptığını belirtti. A.K. ifadesinde şunları söyledi: "T.O.'yu çok seviyorum. Sonra beni terk etti. İntikam almak için böyle bir plan yaptım ve iftira attım. T.O. ve K.C. ile kendi rızamla ilişkiye girdim. Diğer şahıslarla ilişkiye girmedim. Şikayetçi değilim." Bunun üzerine, T.O. ve diğer sanıklar için beraat kararı veren mahkeme, A.K. hakkında da suç duyurusunda bulundu. A. K. hakkında 'iftira' suçundan 7.5 yıldan 55 yıla kadar hapis cezası isteniyor.