Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTURK.COM / KÜLTÜR SANAT

Yeşim Ustaoğlu'nun yönettiği Araf filmiyle ulusal ve uluslararası bir çok festivalde ödül alan genç oyuncu Neslihan Atagül'e bir ödül de Tokyo'dan geldi. Atagül, 25. Tokyo Uluslararası Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu seçildi.

20- 28 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Tokyo Uluslararası Film Festivali'nde Lorraine Lévy'nin yönettiği "The Other Son" adlı film büyük ödülü kazanırken, Kang Yi-kwan imzalı "Juvenile Offender" jüri özel ödülüne layık görüldü. En İyi Erkek Oyuncu ödülünü ise "The Other Son" filmindeki performansıyla Lorraine Lévy aldı.

Araf'taki performansıyla beğeni toplayan Atagül daha önce Adana Altın Koza Film Festivali'nde Türkan Şoray Umut Veren Kadın Oyuncu ve Moskova 2morrow Film Festivali'nde 'Şimdinin ve Geleceğin En İyi Oyuncusu' ödüllerinin sahibi olmuştu.

Araf geçtiğimiz hafta Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'de düzenlenen 6. Uluslararası Abu Dabi Film Festivali'nin ana yarışmasında ''2012 Black Pearl (Siyah İnci) En İyi Film'' ödülünü almıştı.

Yeşim Ustaoğlu'nun yazıp yönettiği ve başrollerinde Özcan Deniz, Nihal Yalçın ve Barış Hacıhan'ın yer aldığı film, otobüslerin uğradığı bir mola yerinde çalışan iki gencin öyküsünü anlatıyor.