Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Anasayfa Video Sağlık Gece Raporu - 6 Nisan 2020 (Koronavirüs salgını en üst noktayı gördü mü?)

    Günden kalanlar, yarına yansıyanlar... Sıcak gelişmeler, dikkat çekenler, yorumlar, analizler... Erdoğan Aktaş ile Gece Raporu Habertürk'te...

    Türkiye’nin koronavirüs ile mücadelesinde yeni bilgiler Sağlık Bakanlığı’nın sayfasından paylaşıldı. Son 24 saatte 75 kişi daha hayatını kaybetti, koronavirüs nedeniyle can kaybı 649’a yükseldi. Toplam koronavirüs vaka sayısı 30 bin 217 oldu. Bugün itibarıyla yoğun bakımda yatan hasta sayısı 1415, entübe durumda ise 966 hasta var. Türkiye’de koronavirüs tedavisini tamamlayıp iyileşen hasta sayısı ise 1326.

    Türkiye’de koronavirüs salgını nasıl durdurulacak? Koronavirüsten nasıl korunacağız? Koronavirüs nasıl bulaşmaz? İyileşenlerin kanı koronavirüse çözüm olur mu? İyileşen hasta yeniden koronavirüs kapar mı? Türkiye’de koronavirüs vakalarının artış hızı ne anlatıyor? Koronavirüs salgını en üst noktayı gördü mü?

    Gece Raporu’nda Erdoğan Aktaş, konukları İstanbul Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı Prof. Dr. Ali Yağız Üresin, Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesİ Doç. Dr. Fatih Şahiner ile Türkiye’nin koronavirüs ile mücadelesini tüm yönleriyle konuştu.

    BAKMADAN GEÇME