KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Furkan Andıç

Furkan Andıç, Boşnak annenin ve Trabzonlu babanın oğlu olarak 4 Nisan 1990 tarihinde dünyaya geldi. İlkokul ve lise eğitimini İstanbul'un Ataşehir ilçesinde tamamladı. Üniversite eğitimi için Ukrayna'nın başkenti Kiev'e giden Andıç, Kiev Politeknik Üniversitesi'nde ilk sene hazırlık ve dil eğitimi aldı. İkinci senesinde ise ekonomi bölümünde okuduktan sonra eğitim sistemindeki denklik koşulu yüzünden İstanbul'a geri döndü. İstanbul'a döndükten sonra belli bir süre Bilgi Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünde eğitim gördü. 2011-2012 eğitim-öğretim yılının 1'inci döneminde Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim ve Tasarım bölümüne yatay geçiş yaptı.

Andıç, oyunculuk kariyerine birçok reklam filminde oynayarak başlamıştır. Ardından "Kolej Günlüğü" adlı gençlik dizisinde canlandırdığı (Mehmet Söylemez) karakteriyle dizi oyunculuğuna da adım atmıştır. 2011 yılında yayın hayatına başlayan "Umutsuz Ev Kadınları" dizisinde konuk oyuncu (Levent) olarak oynamıştır. 2013 yılında başrollerini ünlü İspanyol model Carlos Martin Gonzalez, Ezgi Asaroğlu ve Ayça Erturan'ın paylaştığı "Yağmurdan Kaçarken" adlı dizide (Harun) karakterini canlandırdı. Daha sonra "Aşk Ekmek Hayaller" adlı dizide Altan'ın büyüdüğündeki halini oynamıştır.

2014 sezonunda "Kaçak Gelinler" adlı aşk, gençlik, dram ve komedi dizisinde zengin bir ailenin çocuğu olan Selim'i canlandırdıktan sonra 2015 yılında yayın hayatına başlayan "Kırgın Çiçekler" de Gökhan rolünü oynadı. Furkan Andıç son olarak başrolünü paylaştığı Leyla Lydia Tuğutlu ile birlikte Tatlı İntikam dizisinde Tankut/Sinan karakerine hayat vermektedir.

Furkan Andıç Haberleri