Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

 

NİJERYA-Arjantin maçını yönetmek her babayiğit hakemin harcı değildir. Cüneyt Çakır ve arkadaşları, Collina’nın adeta can simidi oldular.

Çakır sadece maçı yönetmedi, VAR’a da adeta ders verdi. 49’da Mascherano’nun rakibini çekmesi sonrası Nijerya lehine verdiği penaltı, özgüvenin eseriydi. VAR müdahale edemedi bile. Kolay değil, Arjantin aleyhine penaltı vereceksin!

76’da Arjantinli Rojo’nun kafasından eline gelen topa Cüneyt devam dedi. Nijeryalılar yeri göğü inletti. VAR ısrarla Cüneyt’e ‘incele’ dedi. Cüneyt, monitöre gitti, baktı ve kararım doğru dedi. Autu verdi. Bu pozisyon tamamen FIFA’nın emrettiği kafayla oynamaya çalışan oyuncunun eline gelen toptu. Penaltı olmazdı, Cüneyt de vermedi. Maç biterken ‘Kahraman Türkler’ final için adeta Collina’ya mesaj verdiler.

YORUMLAR

Yorum kurallarını okumak için tıklayınız!
  • talhazpolat1 3 yıl önce sayın bülent yavuz erzurumspor rizespor maçı için gol olan pozisyon için “abartılıyor 100 hakemin 98 vermez” ifadesi kullanmışsınız önce samsunspor-trabzonspor maçı için maçın hakemine trabzon kazanda iyi olur dediniz mi demediniz mi o maçta da samsunsporun penaltısı verilmedi ?
    CEVAPLA