Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurtdışında yaşayan gurbetçilere yönelik açıkladığı “Komşunu da al gel” kampanyasında rakamlar belli oldu.Türkiye’ye Hollanda, Almanya, Fransa, Avusturya ve İsviçre’den turist getiren Bentour Reisen’in Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Uğur, Avrupa’da tatil paketi satışlarında yüzde 38 artış yaşandığını söyledi. Uğur, “Kriz senesi olmasına rağmen yakalanan yüzde 38 artışın yüzde 15’i ‘komşunu al gel’ kampanyasından geliyor. 120 bin turistin 20 bini ‘Komşunu al gel’ kampanyasından”dedi.

‘BAKANLIK YURTDIŞINDAKİ REKLAMLARI ARTIRMALI’

Gazete Habertürk'ten Aykut Yılmaz'ın haberine göre Uğur, “Bakanlık yurtdışında reklam yapmalı. Reklamı sadece bizimle yapıyor. Reklam ücretinin yüzde 50’sini biz, yüzde 50’sini de bakanlık veriyor. Ama sadece Türkiye reklamı diye bir şey yok, Avrupa’da kalmadı. Asıl, kriz döneminde reklamın yapılması gerekiyor” dedi.

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 28 Haziran 2017 Çarşamba 10:00
    Ucuz mu git bakayım Avrupa ya da ucuz gör. Adamlar bedavaya yaşıyor. Sen burda ağır kaziklaniyorsun.
  • Misafir 28 Haziran 2017 Çarşamba 09:22
    turkiye kadar ucuz hangi avrupa ulkesi var! tabiiki gelecekler. sen git iyalya,ispanya,fransada tatil yap bakalim ne kadar tutacak.
  • Misafir 28 Haziran 2017 Çarşamba 08:34
    20 Bin kisi suan KK nin ardindan yurumuyor bile; Erdogan'in bir sozunden sadece 20 bin gurbetçi aninda hizaya giriyor.. fark net
Tüm yorumları göster(6)
Kalan karakter : 2000
Sermaye Piyasası Araçları Vergilendirme