27 MART 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Balıkesir Akçay’dan geçen hafta tatil için Çeşme’ye giden emekli öğretmen Ülker Çetin (71) ve eşi Altan Çetin (70) pazartesi gecesi kaldıkları beş yıldızlı otel odasına intihar mektubu bıraktıktan sonra ortadan kayboldu. Bıraktıkları mektupta otel çalışanlarına “Yaşlılık ve hastalık sorunlarımızdan kurtulamıyoruz. Bu nedenle kimseye muhtaç olmadan gitmeyi seçtik” yazıp 2 bin lira bahşiş bırakan yaşlı çiftin cansız bedenleri Perşembe günü sahile vurdu.

Bedenlerini kadavra olarak 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne bağışladıkları anlaşılan yaşlı çiftin bu taleplerinin, cesetler bozulduğu için yerine getirilemeyeceği bildirildi. Çetin çiftinin “Hoşçakal” mesajına “Canlınız yetmedi, kendinizi öldürerek de ağzıma s*çın. Nefret ediyorum ikinizden” cevabı verdiği öne sürülen oğulları Levent Noyan Çetin, yaşadığı Kanada’dan Habertürk’e konuştu.

Anne-babasının 10 yıl önce “Ayrı yaşamaya dayanamayız. Birimize ağır hastalık gelirse diğeri de canına kıyacak. Gidersek birlikte gideriz” demeye başladığını belirten Çetin “Bunu yapmanız beni çok yaralar’ cevabını verdim. Babamın kanser olduğunu ölümünden sonra öğrendim” dedi.

‘YANLARINDAYDIM’

Tepkilere ilişkin “Bunca hakareti tek başıma göğüslemek zorundayım” diyen kimya mühendisi Çetin, şöyle devam etti:

(Anne babasının intiharı) Bu işin kolayına kaçmak bence. Mücadele etmelilerdi. Benden yardım istemelilerdi. Türkiye’de insanlar hemen ‘Hayırsız evlat’ diye yazmaya başlamışlar. Haftada 3-4 kere konuşuyorduk, bazen her gün konuştuğumuz oluyordu. Maddi durumları benden iyiydi. Manevi olarak da her zaman yanlarındaydım. Hastayım deselerdi gelirdim, onları Kanada’ya alırdım. Ben burada hayırsız evlatlık görmüyorum.”

İki yılda bir Türkiye’ye gelip ailesiyle tatil yaptığını belirten Levent Noyan Çetin, gönderdiği mesajla ilgili ise şöyle devam etti:

Çok büyük kızgınlıkla yazdım. Beni, torunlarını böyle terk etmelerine vicdanım el vermedi. Çok kızdım. Belki gitmelerine engel olurum, cevap verirler diye daha da öfkelendireyim diye düşündüm. Ama okudular ve gittiler. Mesajlardan sonra banyoya gidip ağladım. 7 yaşında çok güzel bir kız çocuğum var. Hiçbir zaman bunu ona anlatamayacağım.”

"NASIL GEÇTİ HABERSİZ"

Ülker ve Altan Çetin’in, intihardan önce “Nasıl geçti habersiz” şarkısını dinleyip ardından bunu sosyal medya hesaplarından takipçileriyle paylaştığı anlaşıldı. Çift son olarak takipçilerine “50 yıl birlikte mutlu yaşadıktan sonra, şimdi onurumuzla gitme zamanı. Sizi seviyoruz. Hoşçakalın” yazmış.

HÜSEYİN ŞENTÜRK - BEYCAN ÜÇKARDEŞ/GAZETE HABERTÜRK


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 16 Şubat 2017 Perşembe 00:31
  Allah sabır versin kardeşim.Bazıları evlat olarak seni suçlu buluyor ama ebeveynlerinin verdiği karardan sen suçlu tutulamazsın. Sana laf yapan insanların kaçı mükemmel evlat ki?Annen ve baban kendilerince doğru olanı yaptılar.Sen de anne ve babana olan davranışlarında öyle. Suçlanacak hiç kimse yok
 • Misafir 15 Şubat 2017 Çarşamba 00:57
  tahsilat değil yalnız o. taksirat olacak.
 • Misafir 15 Şubat 2017 Çarşamba 00:10
  yazık o anne ve babaya
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 23:43
  Bir evlat ve bir baba olarak şuanda yüzünün tam ortasına tükürmeyi çok isterdim!!!! O kadın ve adam seni büyütürken sen mi yardım istedin ama büyüttüler!!! Onlar yaşlandığında senin de hayalin Kanada ya yerleşmek değil annene babana bakmak olacaktı!!! Hayırsız herif o çocuğunda aynısını yapacak sana
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 23:42
  Vijdansiz evlat
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 23:26
  İçi beni yakar,dışı seni. Bazı anneler, babalar evlatlarına çok eziyet ediyorlar, onları çok bıktırıyorlar, evlatlarının sözlerini dinlemiyorlar ve çok inatçı oluyorlar. Ne diyebilirim. Bende çektiğim için,Levent Bey'in psikolojisini çok iyi bilirim. Allah Sabırlar Versin.
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 23:17
  Zor. Zor. Heleki. İntihar. Galiba. 50 yıl mutlu. Ama. Öbür. Taraf. Mutsuz. Olabilir. Sanırım
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 23:15
  Hacı sen Kanadalı olmuşsun haberin yok . Yalnız 2 kişinin intihar etmeside normal bi psikoloji değil . Belliki evlatlarına daima duygusal şantaj yapan bi çift . Ne olup ne bittiğini kimse bilemez ama burada acaip bi durum söz konusu . Miras için bile gelinmiyorsa orada duracaksın . Büyük problem var burada . Abiniz bilir bu işleri .
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 23:14
  Allah korusun! Nasıl öleceğin değil, imanla gitmek önemli. Her ne durumda olursak olalım Yaradan ı unutmayalım.
 • Misafir 14 Şubat 2017 Salı 23:04
  oğluna sonuna kadar inanıyorum.
Kalan karakter : 300