ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

HAARP, Türkçe karşılığı olarak Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı olarak çevrilen, Amerika Bireşik Devletleri'nin Alaska eyaletinde bulunan bilimsel bir projedir.

HAARP, iyonosferin özelliklerini ve davranışlarını araştırmak için Alaska Üniversitesi ile ortak yürütülen bir proje sonucunda kurulmuştur. Günümüzde Pentagon tarafından kontrol edilmekte ve ABD ordusunun hizmetindedir.

Projenin kurulu olduğu Alaska'da iddialara göre 180 adet dev anten bulunmaktadır. Bu antenler ile üretilen manyetik dalgalar, yetkililerin yaptığı açıklamalara göre; "gelebilecek füzeleri havadayken imha etme, toprağın altında incelemeler yapma, denizaltı gemileriyle haberleşmeyi kolaylaştırma ve atmosferin durumuna müdahale etme" gibi işlevler yapmaktadır.

HAARP projesi, ilk olarak Sırp asıllı ABD'li bilim adamı Nikola Tesla tarafından başlangıç düzeyinde oluşturulmuştur. Tesla, atmosfere düşük düzeyde manyetik dalgalar gönderilerek güçlü bir enerji oluşturulduğunu keşfetmiştir.

HAARP'ın kurulu olduğu bölgeye herhangi bir uçağın yaklaşması yasaktır. Elektromanyetik dalgalar üzerine çalışmalar yapılan bölge uçaklar için yüksek derecede tehlikeliri. Herhangi bir uçağın yaklaşması durumunda kurulu olan antenler faaliyetlerini otomatik olarak durdurmaktadır.

Komplo teorilerine göre HAARP projesi, yapay depremler oluşturmak, belirli bir bölgede haberleşmeyi kesmek, elektronik cihazların çalışmasını durdurmak, olabilecek büyük şiddetli bir depremi küçük parçalara bölerek önlemek ve iklim koşullarına müdahale etmek gibi işlemler için de kullanılmaktadır.

Aynı zamanda yine aynı komplo teorilerine göre, Türkiye'de 17 Ağustos 1999'da meydana gelen Kocaeli/Gölcük Depremi'nde de HAARP'ın kullanıldığı iddia edilmiştir.

MELİH GÖKÇEK, ÇANAKKALE DEPREMLERİ İÇİN "HAARP" DEMİŞTİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Melih Gökçek, Çanakkale'de son 2 haftada meydana gelen 1000'den fazla artçı sarsıntının HAARP projesi ile yapıldığını sosyal medya platformu Twitter'dan iddia etmişti.

Melih Gökçek, attığı tweetlerde "Çanakkale'de bugün ciddi bir deprem oldu. Araştırdım. Civarda sismik araştırma yapan bir gemi varmış. Bu geminin ne araştırdığı ve hangi ülkeye ait olduğu acilen çözülmeli. Ben kim ne derse desin, olası bir depremin suni olarak yapılacağından ciddi endişe taşıyorum mutlaka araştırılmalı ve kamuoyuna açıklanmalı." ifadelerini kullanmıştı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 13 Haziran 2017 Salı 11:32
    şu sıralar istanbul depremi oluşturmaya çalılşıyorlar ama bir türlü denk getiremediler, çanakkale, ege derken sonunda istanbula da getirecekler.
  • Misafir 14 Ağustos 2017 Pazartesi 14:22
    Güzel bir masal anlatmiş melik gökçe
Kalan karakter : 2000