ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Anıtkabir için son 24 saat!

07 Kasım 2012 Çarşamba, 10:52:14Güncelleme: 10:54:24

9-10 kasım arası 20 saat kapalı kalacak. İşte yeniden ziyarete açılacağı tarih ve saat...

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Yeni tören yönetmeliğinin ilk uygulaması 10 Kasım’da yapılacak. Buna göre iki gün önceden izin almayanlar, 10 Kasım’da Anıtkabir’deki mozoleye ve Atatürk anıtlarına çelenk koyamayacak. Valiliklere gönderilen genelgeye göre; “05 Mayıs 2012 tarihinde Resmi Sonra Oku

Gazete HABERTÜRK

Yeni tören yönetmeliğinin ilk uygulaması 10 Kasım’da yapılacak. Buna göre iki gün önceden izin almayanlar, 10 Kasım’da Anıtkabir’deki mozoleye ve Atatürk anıtlarına çelenk koyamayacak. Valiliklere gönderilen genelgeye göre; “05 Mayıs 2012 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği hükümleri uyarınca; 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü, siyasi partiler, kamu kurumu niteliğindeki mesleki kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları, ilgili yönetmeliğe göre 48 saat önceden valiliklerden gerekli izni alarak Atatürk anıtlarına çelenk koyabilecekler. Önceki yıllardaki uygulamaya paralel olarak illerdeki resmi tören programı başlamadan önce belirtilen kuruluşlar Atatürk anıtlarına çelenk koyabilecekler.

ANITKABİR 20 SAATLİĞİNE KAPALI

10 Kasım Cumartesi günü düzenlenecek Atatürk’ü anma törenleri öncesinde, Anıtkabir 20 saatliğine ziyarete kapatılacak. Anıtkabir, 9 Kasım Cuma günü saat 14.00’te ziyarete kapatılarak, 10 Kasım sabahı saat 9.05’te düzenlenecek resmi törene hazırlanacak. Güvenlik önlemlerinin kontrol edilmesi amacını taşıyan bu uygulama resmi törenler öncesinde rutin olarak her milli bayramda yapılıyor. Anıtkabir’in 10 Kasım günü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Atatürk’ün mozolesine çelenk koyacağı resmi törenin ardından saat 10.00’da yeniden ziyarete açılacağı duyuruldu. 

BU HABERİN 73 YORUMU VAR.
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER