ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Gazete HABERTÜRK

Yeni tören yönetmeliğinin ilk uygulaması 10 Kasım’da yapılacak. Buna göre iki gün önceden izin almayanlar, 10 Kasım’da Anıtkabir’deki mozoleye ve Atatürk anıtlarına çelenk koyamayacak. Valiliklere gönderilen genelgeye göre; “05 Mayıs 2012 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği hükümleri uyarınca; 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü, siyasi partiler, kamu kurumu niteliğindeki mesleki kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları, ilgili yönetmeliğe göre 48 saat önceden valiliklerden gerekli izni alarak Atatürk anıtlarına çelenk koyabilecekler. Önceki yıllardaki uygulamaya paralel olarak illerdeki resmi tören programı başlamadan önce belirtilen kuruluşlar Atatürk anıtlarına çelenk koyabilecekler.

ANITKABİR 20 SAATLİĞİNE KAPALI

10 Kasım Cumartesi günü düzenlenecek Atatürk’ü anma törenleri öncesinde, Anıtkabir 20 saatliğine ziyarete kapatılacak. Anıtkabir, 9 Kasım Cuma günü saat 14.00’te ziyarete kapatılarak, 10 Kasım sabahı saat 9.05’te düzenlenecek resmi törene hazırlanacak. Güvenlik önlemlerinin kontrol edilmesi amacını taşıyan bu uygulama resmi törenler öncesinde rutin olarak her milli bayramda yapılıyor. Anıtkabir’in 10 Kasım günü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Atatürk’ün mozolesine çelenk koyacağı resmi törenin ardından saat 10.00’da yeniden ziyarete açılacağı duyuruldu. 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 07 Kasım 2012 Çarşamba 20:06
    emrah ceylan hee laa bir medya grubunda calisiyormus.
  • Emrah Ceylan 07 Kasım 2012 Çarşamba 23:34
    ayarın mı bozuldu? fabrika ayarlarına falan dönmeye çalış. ne demek istediğin anlaşılmıyor...
  • Misafir 07 Kasım 2012 Çarşamba 14:15
    emrah aydin bu kadar bos zamani nerden buluyon? ise gitmemekle calismamakla baskalarina is imkani temin etmis oluyorsun dogru.
Tüm yorumları göster(73)
Kalan karakter : 2000