ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Gergin bir atmosferde genel seçim havasına bürünen 2014 yerel seçimleri, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın zaferiyle sonuçlandı. Şu ana kadar sayılmış oy sonuçlarına göre; AK Parti Türkiye genelinde yüzde 44'ün üzerinde oy alırken, İstanbul ve Ankara'yı iddialı isimlerle karşısına çıkan rakiplerine kaptırmadı. Türkiye genelinde de Ak Parti Belediye Başkanlığı sayısını 45'ten 53'e çıkarmış görünüyor.

Oylarında ciddi bir artış kaydedemediği gibi, büyükşehirlerde de mevcut başkanları koltuğundan indiremeyen CHP'de ise tam anlamıyla hayal kırıklığı yaşanıyor. Mustafa Sarıgül, bir önceki yerel seçime göre İstanbul'da CHP'nin oy oranını artırmış olsa da, Kadir Topbaş'ı deviremedi. Ankara'da ise Melih Gökçek ile zorlu bir yarış içine giren Mansur Yavaş'ın durumu da belirsizliğini koruyor. CHP, kalesi olan Akdeniz'den de Mersin'i bırakarak yara almış durumda...

MHP'de ise yükseliş var. Devlet Bahçeli liderliğindeki MHP, oy oranını bu seçimde yüzde 17 küsüre taşıdı.

BDP cephesinde ise tablo değişmedi, bölgede Iğdır, Van ve Kılıçdaroğlu'nun memleketi Tunceli dahil hedeflediği illerin büyük çoğunluğunu kazanan BDP'nin, batıdaki HDP girişimi ise başarısız oldu.

İşte Erdoğan'ın zaferiyle sonuçlanan 2014 seçimlerinin il il, ilçe ilçe sonuçları....

 

İŞTE ANADOLU AJANSI'NIN GEÇTİĞİ VERİLERE GÖRE İL İL İLÇE İLÇE SONUÇLAR...

İŞTE CİHAN HABER AJANSI'NIN GEÇTİĞİ VERİLERE GÖRE İL İL İLÇE İLÇE SONUÇLAR

  • Yerel seçimler
  • seçim sonuçları

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(32)
Kalan karakter : 2000