Kazan Soda Elektrik Üretim AŞ tesislerinin açılışı bugün yapılacak

14 Ocak 2018 Pazar, 02:27:19 Güncelleme: 15 Ocak 2018 Pazartesi, 13:34:47

Ciner Grubu’nun 1.5 milyar dolar yatırım bedeliyle Türkiye’yi alanında dünyada lider konuma yükselten Kazan Soda Elektrik Üretim AŞ tesislerinin açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla bugün yapılacak. Açılışa Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da katılacak. Kazan Soda Elektrik Üretim AŞ üretiminin tamamını ihraç edecek

Sadece son 5 yılda Türkiye’de 3.5 milyar dolar yatırım yapan Ciner Grubu’nun, 1.5 milyar dolarlık yatırımla inşa ettiği Kazan Soda Elektrik Üretim AŞ faaliyete geçiyor. Kazan Soda Elektrik Üretim AŞ dünyadaki ticaret hacmi 15 milyar dolar olan ve en fazla ticareti yapılan onuncu kimyasal olarak nitelendirilen soda külünün üretimini gerçekleştiriyor. Ciner Grubu’nun Türkiye’yi alanında dünya lideri konuma yükselten Kazan Soda Elektrik Üretim AŞ tesislerinin açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla bugün gerçekleştiriliyor. Açılışa Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da katılacak.

1.5 MİLYAR DOLAR YATIRIM 2.200 KİŞİYE İSTİHDAM

600 MİLYON DOLARLIK YILLIK İHRACAT

Kazan Soda, 2.7 milyon ton üretim kapasiteli soda külü tesisi yatırımıyla toplamda 2 bin 200 kişilik istihdam rakamına ulaşacak. Dünyanın en büyük ölçekli çözelti madenciliği, soda külü üretim tesisi, 380 MWe ve 400 ton buhar üretimi ile Türkiye’nin en büyük üretim kapasiteli kojenerasyon tesislerine sahip Kazan Soda Elektrik Üretim AŞ üretiminin tamamını ihraç edecek. Dünyanın toplam doğal soda külü ihtiyacının yüzde 14’ünü karşılayacak olan Kazan Soda Üretim Tesisi yerli ve milli üretimiyle Türkiye’nin cari açığının kapatılmasına da büyük katkı sağlayacak.

Soda külü ürünü tamamen yerli olan maden kaynaklarından üretilirken üretimin tamamı yurtdışına ihraç edilecek. Yüzde 100’ü katma değer olan ihracatın hacmi 600 milyon doları bulacak. Ciner Grubu iştiraklerinden Eti Soda tesisi ile birlikte bu ihracat rakamı 800 milyon dolara ulaşacak. Bu ürün Avustralya, Japonya, Güney Kore, Çin, Pakistan, Hindistan, İspanya, Belçika, Hollanda, Birleşik Krallık, İtalya, Almanya, Norveç, Finlandiya, İsveç, Danimarka, Yunanistan, Yemen, Birleşik Arap Emirlikleri, İsrail, Mısır, Suudi Arabistan, Fas, Tunus, Nijerya, Güney Afrika, Cezayir, Brezilya, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Tayland, Malezya, Endonezya, Filipinler ve diğer birçok ülkeye ihraç edilmekte olup “Türkiye’den en çok ülkeye ihraç edilen ürün” gamında yer alacak.

% 100 KATMA DEĞER 600 MİLYON DOLAR DÖVİZ GETİRİSİ

Son beş yıl içerisinde Türkiye’de toplam yatırımı 3.5 milyar doları aşan Ciner Grubu, ülkenin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimiyle geleceğine katkı sağlamayı hedefliyor.

 

7 MİLYON TON % 100 DOĞAL SODA KÜLÜ ÜRETİMİYLE ALANINDA DÜNYA LİDERİ

Soda külü üretimi gerçekleştiren diğer sektör paydaşları arasında Kazan Soda ve Ciner Grubu’nun aynı sektörde faaliyet gösteren bir diğer iştiraki olan Eti Soda’nın ürün kalitesi değerlendirildiğinde sektördeki en kaliteli ürünün, en çevreci üretim teknolojisi ile elde edildiği gözlenirken ürünün saflık oranı % 99.8 ile dünyanın en safı olma özelliğini taşıyor.

KAZAN REZERVİ: 1 MİLYAR 650 MİLYON TON

Endüstriyel üretim alanında bir dünya devi olan Ciner Grubu bünyesindeki Cam ve Kimyasallar Grup Başkanlığı altındaki iştiraklerin toplam yıllık üretim kapasitesi 7 milyon ton soda külü. Bu rakam ile şirket dünyanın en büyük üreticisi. Bu açıdan bakıldığında madenin en verimli şekilde işlenmesi, üretimin yapılması ve son kullanıcıya iletilmesi açısından tam anlamıyla entegre bir endüstriyel ağ kurmuş olan Ciner Grubu konusunda Türkiye’nin dünya çapında endüstriyel tek lider firması. Bu kapsamda dünya çapında birçok kurum ve kuruluşun global stratejik ortaklık yapısında çalıştığı Ciner Grubu yeni devreye aldığı Kazan Soda Üretim Tesisi ile hedeflerini bir seviye daha yükseltip kendi sektöründe dünya lideri olma konumunu perçinliyor. Yeşil ürün sertifikalı soda külü üretimi gerçekleştiren grup şirketleri çevreci yaklaşımı ile de dünyada öne çıkıyor. 

TRONA NEDİR?

Sodyum seskikarbonat olarak da bilinen trona, tabiatta bulunan soda minerallerinin en yaygın olanıdır. Kahramankazan trona rezervi 1.650.000.000 tondur.

SODA KÜLÜ NEDİR?

Diğer bir ismi sodyum karbonat olan soda külü dünyada en yaygın olarak kullanılan onuncu kimyasaldır. Cam, deterjan ve temizlik üretiminde hammadde, gıda, ilaç, kimyasal madde ve metalürjik uygulamalarda da katkı maddesi olarak üretim süreçlerinde kullanılmaktadır.

KULLANIM ALANI

Soda külü yüzde 54 cam sanayii, yüzde 17 deterjan ve temizlik endüstrisi, yüzde 10 katkı kimyasalları ve metalürjik uygulamalar, yüzde 9 gıda katkı ve ilaç sanayii, yüzde 10 ise diğer kimya endüstrisi olarak ayrıştırılabiliyor.

DOĞAL ÜRETİM , ÇEVRECİ YATIRIM

Dünyada soda külü sentetik ve doğal yollarla üretilmektedir. Sentetik üretim toplam ihtiyacın yüzde 67’sini, doğal soda külü üretimi ise toplam ihtiyacın yüzde 33’ünü karşılamaktadır. Doğal soda külü üretimi sentetik soda üretimine göre daha az enerji kullanmakta, daha az su tüketmekte ve çok daha az atık üretmektedir. Enerjinin daha az kullanımından ve kendine ait patentli üretim teknolojisinden ötürü karbon emisyonu çok daha minimum düzeyde olmakta ve sera gazı yayılımı minimal düzeyde tutulmaktadır. Doğal soda üretiminde hemen hemen hiç atık çıkmamakta ve çıkan yarı mamuller tesis içinde değerlendirilebilmektedir.

 

DÜNYA TİCARET HACMİ 15 MİLYAR DOLAR

Dünyadaki ticaret hacmi 15 milyar dolar olan ve en fazla ticareti yapılan onuncu kimyasal olarak nitelendirilen soda külü, cam endüstrisinde kumdan sonra ikinci en çok ancak en stratejik girdi hammaddesi olarak kullanılmakta iken deterjan ve sabun üretim endüstrisinde ana hammadde olarak kullanılmaktadır. Bunun yanında gıda, farmakoloji sektörlerinde, kâğıt sanayiinde, baca gazı arıtma sistemlerinde, su şartlandırma ve su arıtma sistemlerinde geniş kullanım alanı bulan soda külü genel kimya endüstrisinde de kullanım alanı bulmaktadır.

ARICILIĞA DESTEK HEDEF 1 MİLYON AĞAÇ

Eti Soda’da 30 dönüm arazide üzüm yetiştiren Ciner Grubu, bölge bağcılığına teknik ve akademik destek veriyor. Kazan Soda da diktiği 100 binden fazla ağacı 1 milyona çıkararak bu bölgede arıcılığa destek sağlıyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 3 dakika önce - Cevapla
0 0 0
Ciner Grubunu tebrik ediyorum..
Misafir - 28 dakika önce - Cevapla
4 0 +4
Ülkeye böyle bir tesis kazandıran Ciner Grubu tebrik ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum.
Misafir - 41 dakika önce - Cevapla
0 0 0
çok ilginç, tesisin altında yer alan trona madeninde kimse çalışmıyormuş
Misafir - 44 dakika önce - Cevapla
1 0 +1
şimdi Abdurrahman Yıldırım'ı dinledim. Türkiye'nin bir sanayi ürününde dünyada liderliği yakaladığı tek ürünmüş soda külü
Misafir - 45 dakika önce - Cevapla
0 0 0
simdi onlar dusunsun
Misafir - 54 dakika önce - Cevapla
0 0 0
taş taş üstüne koyan tüm işadamlarımızı canı gönülden kutluyoruz
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
0 0 0
Sayın Cumhurbaşkanım şimdi gönül rahatlığıyla milli ve yerli ekonomiden bahsedebilirsiniz
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
1 0 +1
yüzde 100 yerli ve milli ekonomiye giden taşına altına konulmuş en büyük ellerden biri, kim ne derse desin
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
0 0 0
dünya çapında bir iş, bravo
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
1 0 +1
10 bin kişiye ekmek kapısı, helal olsun valla
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
2 2 0
yapacaksan böyle yatırım yapacaksın işte. 34 ülke hazır pazar. yatırımcılık örneği olarak kitaplarda okutulmalı
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
3 0 +3
900 milyon ton rezervlerden 1 milyar 650 milyon ton rezervlere çıkılmış. işte özel sektörün üretkenliği ve gücü. devlet bence petrol işinden de tamamen çekilmeli, bu işi böyle yatırımcılara ve işadamlarına bırakmalı. sadece denetim görevini yürütmeli. 1935'lerde kurulan Etibank'ın tesislerinin özel sektöre devriyle ne aşamalara geldiğimizin kanıtı bu yatırım.
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
1 1 0
arıcılara desteğinden dolayı sayın Ciner'e teşekkür ediyoruz
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
1 1 0
1 milyon ağaç mı? o ne be, say say bitmez
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
3 1 +2
çevreci yatırımından dolayı çevreciler olarak Ciner'i tebrik ediyoruz
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
2 0 +2
amerikanın şimdi iyice siniri bozulmuştur. en büyük rakip yine Türkiye'den çıktı :))
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
1 0 +1
çok güzel yatırım bravo
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
2 0 +2
harika
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
2 0 +2
tebrik ederiz
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
2 0 +2
noktayı koyan yatırım
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
2 0 +2
virgül de olabilir. baksana 5 yılda 3.5 milyar dolar diyor, ciner durmaz bu yatırımla
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
2 0 +2
bizim işadamlarımız böyle işler yaptıkça dünyada kimse bizi yıkamaz evelAllah
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
3 0 +3
devletimizin ve ülkemizin böyle yatırımlara ihtiyacı var işte
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
3 0 +3
Ciner holding ten emekli bir anne babanın oğlu ve halen çalışmakta olan bir personelin kardeşi olarak eline koluna sağlık Turgay Ciner abimiz. Allah yolunuzu ve bahtınızı açık etsin. İnşallah ülkemiz için daha büyük ve daha yararlı projelerle devam edersiniz. Allah utandıırmasın. Hasan MUMCU
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
3 0 +3
bu gavurlar kıskançlıktan çatlıyordur şimdi
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
3 0 +3
hey maşallah, nazar değmesin
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
3 0 +3
bunun fotoğraflarını twitter'da görmüştüm, baya gelişmiş bir tesis. Emeği geçen, para yatıran, akıl veren, gerçekleştiren herkesi tebrik etmek lazım
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
3 0 +3
helal olsun Ciner
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
4 0 +4
Enerji sektörü çok önemli...Artan nüfus artan ihtiyacı karşılamak için ithalattan ziyade yerli ve milli kaynaklarımızı kullanmalıyız.Teşekkürler emeği geçen herkese..
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
4 0 +4
Ülkemiz kazanırsa herkes kazanır...Tebrikler...
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
4 0 +4
müthiş
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
3 0 +3
Bravo
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
4 1 +3
guzel ama soda ureterek ilk 10 ekonomiye girilmez iletken ve yari iletken fabrikalari yatirimlari yapilmali gec bile kalindi gerci tayvan ve koreliler lider o alanda
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
2 0 +2
yerin altından 600 milyon dolar döviz çıkarılmış, kolay iş değil. Saygı duymak lazım
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
3 0 +3
Hizmet sektörüne bel bağlayacağımıza böyle reel sektör yatırımlarında büyürsek o zaman işte cari açık da kalmaz. Almanya örneğine bakın. Sanayi tesisleri lazım bu ülkeye.
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
2 0 +2
Devletimiz böyle emisyonu azaltacak tesisler için her türlü kapıları açmalı bence
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
2 0 +2
Kahramankazan halkı başta olmaz üzere çevre halkına büyük bir iş kapısı, Allah muhakkak yardım eder böyle yatırımlara
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
3 0 +3
Türkiye'ye büyük bir eser daha kazandırılmış, maşallah
Misafir - 2 saat önce - Cevapla
3 0 +3
turgay bey şimdi sıra bor madeninde ayrıca süngerin hammaddesinde allah cesaretinizi en yükseğe çıkartır inşallah
Misafir - 4 saat önce - Cevapla
9 0 +9
Spekülatif yatırımlardan ziyade böyle istihdam artırıcı ihracatı artırıcı yatırımlar desteklenmeli...Tebrikler, teşekkürler...
Misafir - 5 saat önce - Cevapla
7 0 +7
bir CİNER çalışanı olarak tebrik ediyorum başarılarımızın devamını dilerim ( PARKCAM )
Misafir - 6 saat önce - Cevapla
20 0 +20
Yeşili de koruyarak yapılan yatırımların her zaman arkasındayız
Misafir - 6 saat önce - Cevapla
16 0 +16
Böyle güzel işlerin açılışı ülkemiz için gurur verici
Misafir - 6 saat önce - Cevapla
11 0 +11
Keşke şu petrol işine de bir el atsa Ciner, en azından gerçekten varsa bulur, yoksa da Türkiye'nin altı petrol kaynıyor geyiğinden ebediyen kurtuluruz.
Misafir - 7 saat önce - Cevapla
10 1 +9
Heh şöyle , biraz yer altı kaynakları kendimiz çıkaralım , birde işlemesini yapsak harika olcak da bunasa şükür :wink:
Misafir - 13 saat önce - Cevapla
10 0 +10
gerçekden gurur verici tek kelimeyle muhteşem
Misafir - 13 saat önce - Cevapla
14 0 +14
gerçekden gurur verici
Misafir - 14 saat önce - Cevapla
4 2 +2
Ciner Group'a bağlı bir çalışan olarak gurur duyuyorum. Hayırlı olsun...
Misafir - 15 saat önce - Cevapla
6 0 +6
Allah bereketini arttırsın. İnşallah üretimi daha daha da artar.
Misafir - 12 saat önce - Cevapla
4 0 +4
Allah turgay ciner abime zeval vermesin çayirhan da park termik te binlerce işçi sayesinde ekmek yiyor
Misafir - 12 saat önce - Cevapla
4 1 +3
Allah turgay ciner abime zeval vermesin çayirhan da park termik te binlerce işçi sayesinde ekmek yiyor ciner grubunun yolu açik olsun
Misafir - 15 saat önce - Cevapla
2 0 +2
ADANA TAPAN PAŞALI KÖYÜNE HİZMET BEKLİYORUZ...S. IŞIK....
Misafir - 17 saat önce - Cevapla
13 0 +13
Vatana millete hayırlı olsun. Bu tür döviz getiren tesisler çoğalsın .
Misafir - 18 saat önce - Cevapla
10 1 +9
Her gün öyle karışımızda görür de, oraya ne yapıyorlar diye bakardım. Meğer bi boşluğa bakmıyormuşum, dünyanın en büyüğüne bakıyormuşum. Kendimce mutlu oldum yahuuu. Teşekkürler Ciner....
Misafir - 18 saat önce - Cevapla
11 0 +11
mukemmel, boyle yatirimlarin devami gelmeli,hem katma degerli hemde cevreci
Misafir - 16 saat önce - Cevapla
3 0 +3
Vatanımıza milletimize hayırlı olsun teşekkürler ciner
Misafir - 18 saat önce - Cevapla
7 0 +7
Gurur duydum. Allah işinizi rast getirsin inşallah :)
Misafir - 19 saat önce - Cevapla
20 1 +19
Dünya Türkiye'yi kıskanıyor laflarını öyle içi boş şeylerle etmemek lazım. Bak böyle yatırımlar yaparsan gerçekten dünya seni kıskanır. Kıskanılacak bir tesis
Misafir - 19 saat önce - Cevapla
12 1 +11
1 milyon ağaç! resmen orman kurmuş adam
Misafir - 19 saat önce - Cevapla
26 0 +26
herkes korkudan parayı saklarken Ankara'ya bu yatırımın yapılması gerçekten takdire şayan. Minnet duymak lazım
Misafir - 16 saat önce - Cevapla
3 0 +3
Bir cok insan calisacak tabikii iyi olacak
Misafir - 16 saat önce - Cevapla
3 1 +2
Bir cok insan calisacak tabikii iyi olacak
Misafir - 19 saat önce - Cevapla
21 1 +20
Yıllardır doğru düzgün sanayi tesisi yatırımı duymuyorduk ama Ciner sanırım sanayici olmaktan asla vazgeçmemiş. Eti Soda, Silopi, Kazan.. Bunlar ülkemiz için çok değerli tesisler. Milliyetçilik işte budur, kafatasçılıkla milliyetçi olunmaz. İşadamı olarak ülken için ne kadar yatırım yapıyorsan o kadar milliyetçisindir. Kutluyorum kendisini
Misafir - 19 saat önce - Cevapla
17 0 +17
Tebrikler Ciner. Elini taşın altına sokanlardan biri olduğu için
Misafir - 19 saat önce - Cevapla
8 0 +8
özellikle doğa için ve arıcılar için yaptıklarından dolayı kutlamak lazım
Misafir - 20 saat önce - Cevapla
13 0 +13
sayın Turgay Ciner daha önce medya sektörü hariç pek tanımadığımız bir isimdi böyle bir zamanda ülke ekonomisi ve istihdamına yaptığı katkılarından dolayı kendisine şükranlarımızı sunarız. rantiyecilerin kendisini örnek almasını dileriz
Misafir - 21 saat önce - Cevapla
14 0 +14
Gördüğümde beni en çok sevindiren haberler ülkemize kurulan sanayi tesisleridir, özellikle dünya ya ihraç yapabilenler. Ciner leri tebrik ediyorum yıllık cirosunda faaliyet dışı gelırleri (faiz) olan şirketlerede bu yatırım örnek olsun. Bu tesis sahiplarine ve ülkemize hayırlı olsun.
Misafir - 21 saat önce - Cevapla
23 0 +23
2200 kişiye iş, çarpı 4 sekizbinden fazla kişiye ekmek. zamanında yalandan istihdam sözü verenlere duyurulur. noldu sahi o şu kadar adam alacağım şu kadar istihdam yapacağım diye zamanında Cumhurbaşkanına söz veren işadamları. biri takibini yapıyor mu acaba
Misafir - 21 saat önce - Cevapla
21 0 +21
Türkiye'den dünya devi bir tesis, Allah yapandan razı olsun
Misafir - 21 saat önce - Cevapla
20 0 +20
Bu ulke icin tas ustune tas koyanlar hepinizden allah razi olsun. Ulkem adina gurur duydum...
Misafir - 22 saat önce - Cevapla
16 1 +15
müthiş, emeği geçen herkese tebrikler
Misafir - 22 saat önce - Cevapla
10 0 +10
gurur duydum
Misafir - 22 saat önce - Cevapla
9 0 +9
1.5 milyar dolar!! vay anam vay. Vallahi büyük para. Tebrikler
Misafir - 22 saat önce - Cevapla
11 0 +11
Cok güzel, bu şekilde sanayi haberlerini duymak ne güzel. Teşekkürler.
Misafir - 22 saat önce - Cevapla
13 0 +13
sosyal sorumluluk sosyal sorumluluk diye ipe sapa gelmez işler yapan sanayiciler. Bakın da azıcık feyz alın kardeşim. Sosyal sorumluluk gösteriş için yapılmamalı. Yapacaksanız böyle yapın. Arıcıyı destekleyin mesela, gidin çiftçiyi destekleyin. Yapacağınız işin içinde Türkiye'nin ihtiyacı olan sektörlere yeni iş kapıları çıksın.
Misafir - 22 saat önce - Cevapla
14 0 +14
Şu yeşil işini sevdim. Bi tarafta santral yapacam diye ağaç kesenler, çevreyi kirletenler varken bu projeyi görünce insan, ulan oluyormuş demek isteyince diyor. Bravo, sanayicimiz de artık çevrenin bize bizim çevreye ihtiyacımız olduğunu bilerek yatırım yapmalı. 1 milyon ağaç az buz bir şey değil.
Misafir - 22 saat önce - Cevapla
9 1 +8
devleti de özel sektöre devredin hantallıktan ve adamcılıktan kurturul dünya devi oluruz....
Misafir - 22 saat önce - Cevapla
10 0 +10
vay arkadaş dünyada 1 numara olmak büyük iş hakikaten. Bravo valla
Misafir - 22 saat önce - Cevapla
14 0 +14
yerli ve milli aramaya gerek yok işte, bak yapan yapıyor. bunlara destek olalım azıcık
Misafir - 22 saat önce - Cevapla
10 0 +10
Allah bereket versin...
Misafir - 23 saat önce - Cevapla
15 0 +15
bu ülke ağaoğulları gibi inşaatçılarla değil ciner gibi sanayicilerle kalkınır.......
Misafir - 23 saat önce - Cevapla
8 0 +8
Super, işte bu kadar, Hadi Ciner holding göreyim seni, Sac çelik de de güzel bir yatırım iş adamlarını bekliyor, orada da yeni bir ereğli kadar bir potansiyel var, İnşaat Türkiye yi Yatay büyütüyor, oysaki Sanayi Türkiye yi dikey büyüten bir lokomotif, Fazla da övünmeyelim, bu yatırımlarda hala tamamlayamadığımız endüstri 3 yatırımları, endüstri 4 de bir hiçiz,
Misafir - 23 saat önce - Cevapla
7 0 +7
ülkemizin turgay ciner gibi çok çalışkan insanlara ihtiyacı var teşekkürler TURGAY CİNER TEŞEKKÜRLER DAHA ÇOK ÇALIŞMANIZ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM BİR ARTVİNLİ OLARAK SİZDEN ÇOK GURUR DUYUYORUM ALİ YÜCEL KORKMAZ
Misafir - 23 saat önce - Cevapla
7 0 +7
helal
Misafir - 23 saat önce - Cevapla
9 0 +9
Böyle haberler duymak ne güzel
Misafir - 24 saat önce - Cevapla
9 0 +9
Siz ALLAH korkusu ve yapilani gordugunuz icin emin olun RABBIMde sizden razi olacak insaallah RABBIM devletime guc milletime birliktelik versin insaallah..
Misafir - 24 saat önce - Cevapla
9 0 +9
milli ve yerli olan her tür yatırımı yapan ve elini taşın altına koyan değerli iş adamlarını ve bu ülke yöneticilerini canı gönülden kutlarım allah cc yar ve yardımcıları olsun
Misafir - 1 gün önce - Cevapla
20 0 +20
İŞTE ÖZLEDİĞİM TABLO İNŞAAT YOL DEĞİL SANAYİDE ASIL BÜYÜME SAĞLAMALİYIZ CİNER GRUBUNA SONSUZ TEŞEKKÜRLER
Misafir - 1 gün önce - Cevapla
14 0 +14
bunun gibi yerli üretimlerin devamı gelir inşallah
Misafir - 1 gün önce - Cevapla
21 0 +21
Ülkemiz için iyi bir yatırım...
Misafir - 1 gün önce - Cevapla
31 1 +30
Sanki o fabrikayi kendim acmis gibi sevindim.hayirli ugurlu olsun
Misafir - 1 gün önce - Cevapla
20 0 +20
Hayırlı Uğurlu Olsun İnşAllah ..
Misafir - 1 gün önce - Cevapla
26 0 +26
Ciner grubuna ve ulkemize hayirli olmasini dilerim
Misafir - 1 gün önce - Cevapla
13 0 +13
Ciner grubuna ce ulkemize hayirli olmasini dilrim.
Misafir - 1 gün önce - Cevapla
18 1 +17
ciner grubunun bu yatırımı gerçekten ama gerçekten çok stratejik ve faydalı. umarım ciner denizcilik firmasıda konteyner taşımacılığında daha ileri gider ve türk personel çalıştırır. bu holding gerçekten dğnya standardında.
Misafir - 1 gün önce - Cevapla
21 1 +20
CİNER Grubuna hayırlı olmasını dilerim.Daha nice yatırımlara yol açması dileğiyle. Allah bereketini artırsın.
Misafir - 1 gün önce - Cevapla
30 3 +27
Öncelikle bu tesisi yatırım yapan ciner gurubuna ve emeğigeçen tüm mühendis ve çalışan işçilere tebrik ederim
Misafir - 1 gün önce - Cevapla
15 2 +13
Öncelikle bu tesisi yatırım yapan ciner gurubuna ve emeğigeçen tüm mühendis ve çalışan işçilere tebrik ederim büyür yatırım yapan tüm şirketlere bu ülkede ihtiyacımız var
Misafir - 1 gün önce - Cevapla
15 2 +13
Tebrikler helal olsun. Ülkemize böyle yatırımların artması bizleri gururlandırıyor
Misafir - 1 gün önce - Cevapla
15 2 +13
Darısı diger firma ve sektorlerimize 'İNŞAALLAH.
Misafir - 1 gün önce - Cevapla
17 3 +14
Tebrikler ciner grubu
Misafir - 1 gün önce - Cevapla
17 2 +15
Hayırlı uğurlu olsun.
Misafir - 1 gün önce - Cevapla
23 3 +20
tebrik ederiz ülkemize ciner gruba hayırlı olsun
Misafir - 1 gün önce - Cevapla
14 1 +13
memleketimize hayırlı olur inşllh
Misafir - 1 gün önce - Cevapla
16 1 +15
Tebrikler. Inşallah başarılı oluruz
Misafir - 1 gün önce - Cevapla
14 1 +13
Cok iyi inşallah daha fazla boyle haberler okuruz