SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Muhteşem Yüzyıl ne zaman bitiyor?

15 Şubat 2013 Cuma, 08:58:29Güncelleme: 11:32:50

Rahşan Gülşan yazdı...

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Muhteşem Yüzyıl ne zaman bitiyor? Sonra Oku

DÜN kaygıyla okudum Timur Savcı ile ilgili gazetelerde çıkan haberleri.

Muhteşem Yüzyıl dizisinin yapımcısı,söz konusu dizinin yapımcısı olduğu için ölüm tehditleri alıyormuş. Sonunda mahkemeye başvurmak zorunda kalmış. Olayların bu noktaya gelmesi çok korkunç. Ama bu coğrafyada hiç rastlamadığımız şeyler de değil.

Düşünceleri, sözleri, ürettikleri yüzünden öldürülen aydınlar ülkesi burası. Neyse, diziden hoşlanmayanlara iyi, hastalarına da kötü bir haberim var. Dizinin sona ereceği tarih iyi kötü netleşmiş. Daha önce 4 sezon yayınlanacağı söylenen dizi, çeşitli internet sitelerinde haber olduğu gibi bu sezon sonunda değil gelecek sezonda nisan ayı civarında sona erecekmiş.

Hikâye akışında bir farklılık olmayacak, Kanuni Sultan Süleyman‘ın Zigetvar Seferi ile sona erecekmiş.

Yani böylece yorgan gidecek ve kavga bitecekmiş.

Bu arada geçen sezon buradan Tim’s Yapım’ın Ahmet Altan‘ın “İsyan Günlerinde Aşk” ve “Kılıç Yarası Gibi” romanlarını 1 milyon liralık telif karşılığı satın aldığını yazmıştım. Şirket Muhteşem Yüzyıl sonrası bu yapım için kolları sıvayacakmış.

Ve eğer duyumlarım doğruysa bu yeni dizinin senaryosunu hepimizi şaşırtacak bir isim kaleme almaya başlamış: Yasemin Çongar! Taraf’tan Ahmet Altan ile birlikte ayrılan Çongar bu yapımda da Altan‘ın çalışma arkadaşı olmaya devam edecek gibi görünüyor.

BU HABERİN 7 YORUMU VAR.
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER