KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Çeyrek Altın

Türkiye'de en yaygın yatırım aracı olarak kullanılan çeyrek altın, altın piyasasında akla ilk gelen ziynet eşyasıdır. Küçük miktarlar ile yatırım yapmaya uygun olması sebebiyle tercih edilen altın türüdür. Aynı zamanda hediyelik olarak da kullanılan çeyrek altın, genellikle özel günlerde ve düğünlerde tercih ediliyor.

Altın piyasasında ülkemizde yıllardır kendine yer tutan çeyrek altın, 1.75 gram ve 22 ayardır. Çeyrek altında has olarak 1.6065 gram 24 ayar altın bulunur. Dolayısıyla fiyat hesaplanırken; 24 Ayar Altının Gramı x 1.6065 işlemi yapılır ve üzerine bir miktar işçilik ve kar ücreti eklenerek satılır. İşçilik ücreti alacağınız yere göre değişebilir.

ÇEYREK ALTIN ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Çeyrek altınlar genellikle hediye amaçlı alındığı için piyasada taklit baskıları da bulunmaktadır. Bu nedenle çeyrek altın gramının 1,75 gram olmasına dikkat edin.

Altın alırken öncelikle altının üzerindeki ayarına bakmanız ve imalatçı firmanın yada altını alacağınız kuyumcunun patent damgasının doğruluğunu kontrol etmelisiniz. Altını alma işlemlerini yaptıktan sonra faturasını almayı ihmal etmeyin.

Çeyrek Altın Haberleri

 • "Altının gram fiyatı 170-171 lirayı görebilir"
 • Haftasonu altın fiyatları ne kadar?

  Altın, 17 Şubat 2018

  Haftasonu altın fiyatları ne kadar?

  Altın fiyatları son dakika olarak, yatırımcı tarafından her an takip ediliyor. Altın yatırımı yapmak isteyen vatandaşlar, altın fiyatlarının haftayı nasıl kapattığını öğrenmek istiyor. Çeyrek altın fiyatı ne kadar? Gram altın fiyatı ne kadar? detaylar haberimizde

 • Altın fiyatları nereye koşuyor? İşte son durum

  Altın, 06 Şubat 2018

  Altın fiyatları nereye koşuyor? İşte son durum

  Altın fiyatı ne kadar sorusu hisse senetleri piyasalarından gelen düşüş ve son dakika haberleriyle yatırımcı için öne çıkmaya başladı. Peki bugün çeyrek altın fiyatı, gram altın fiyatı ne kadar oldu? İşte altın fiyatlarında son durum

 • Altının gramı güne düşüşle başladı

  Altın, 30 Ocak 2018

  Altının gramı güne düşüşle başladı

  Altın fiyatları için vatandaşların merakı sürüyor. Yatırım yapmak isteyen vatandaşlar güncel altın fiyatları ne kadar, sorusuna yanıt arıyor. Peki, altın fiyatları bugün ne kadar? Çeyrek altın ve gram altın fiyatları bugün ne kadar oldu? İşte 30 Ocak 2018 Salı günü güncel altın fiyatları

 • Altın fiyatlarında yükseliş devam ediyor!

  Altın, 29 Ocak 2018

  Altın fiyatlarında yükseliş devam ediyor!

  Altın fiyatları, yeni haftaya başladığımız ilk saatlerde yatırımcısı tarafından merak konusu oldu. Geçtiğimiz cuma altın fiyatları yükseliş ile kapatmıştı. 29 Ocak'ta gelen ilk rakamlar altın fiyatlarının yükseliş trendinin devam ettiğini gösteriyor. İşte günün güncel gram altın ve çeyrek altın fiyatları

 • Altın fiyatları haftasonu kaç liradan satılıyor

  Altın, 28 Ocak 2018

  Altın fiyatları haftasonu kaç liradan satılıyor

  Altın fiyatları her hafta olduğu gibi bu hafta da merak konusu oldu. Çeyrek altın ve gram altın fiyatları değişmeye devam ediyor. Özellikle Afrin'de yaşanan gelişmelerin altın fiyatlarını nasıl etkileyeceği merak ediliyordu.

  Altın fiyatlarında son durum! Çeyrek bugün...

  Altın, 26 Ocak 2018

  Altın fiyatlarında son durum! Çeyrek bugün...

  Altının gram fiyatı, güne yüzde 0,2 yükselişle 162,9 liradan başladı. Çeyrek altın ise 268 lira oldu. Altın fiyatları gün boyu yükselişini sürdürdü ve gram altın günü yüzde 0,06 artışla 163,20 liradan tamamladı.

  Altın son 17 ayın en yüksek seviyesinde!

  Altın, 25 Ocak 2018

  Altın son 17 ayın en yüksek seviyesinde!

  Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? Ajanslardan gelen bilgiye göre altının son 17 ayın en yüksek rakamında. Çeyrek altın, gram altın ve cumhuriyet altın fiyatları nasıl etkilendi?

 • Altın fiyatları günü nasıl kapattı?

  Altın, 24 Ocak 2018

  Altın fiyatları günü nasıl kapattı?

  Altın fiyatları Çarşamba gününe yükselişle başladı. Bugün gram altın fiyatı dünkü kapanışa göre yüzde 0,3 yükseliş ile başladı. Öğle saatlerinde 162,80 TL'den işlem gören gram altın kapanışta 0,43 artışla günü 163,20 liradan tamamladı. Altın uzmanları ne diyor? Peki 24 Ocak diğer güncel altın fiyatları ne kadar oldu?

 • Altının gram fiyatı tarihi rekor arıyor!

  Altın, 23 Ocak 2018

  Altının gram fiyatı tarihi rekor arıyor!

  Altın fiyatları bu dönemde rekor arayışına girdi. Gram altın fiyatı Salı gününe yükselişle başladı. Bugün gram altın fiyatı yüzde 0,3 artışla 162,5 liradan işlem görüyor. Peki 23 Ocak diğer güncel altın fiyatları ne kadar oldu?

 • Altın fiyatları bugün ne kadar?

  Altın, 22 Ocak 2018

  Altın fiyatları bugün ne kadar?

  Altının gram fiyatı Pazartesi gününe yatay başladı. 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı günü yüzde 0,12 azalışla 163,00 liradan tamamladı. Peki diğer altın fiyatları ne kadar oldu?

  Bugün altın ne kadar?

  Altın, 21 Ocak 2018

  Bugün altın ne kadar?

  Altın ne kadar oldu? sorusu, vatandaşlar tarafından merakla soruluyor. Altın fiyatlarındaki son durumu araştıran vatandaşlar, internette "gram altın ne kadar?" ve "çeyrek altın ne kadar?" soruları araştırılıyor. İşte 21 Ocak bugün güncel altın fiyatları...

  Altın fiyatları yükselişle tamamladı! İşte son rakamlar

  Altın, 19 Ocak 2018

  Altın fiyatları yükselişle tamamladı! İşte son rakamlar

  Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 0,74 artışla 163,20 liradan tamamladı. kapanışta çeyrek altın 267,00 lira, Cumhuriyet altını 1.092,00 liradan satılırken, 24 ayar külçe altının gram fiyatı ise dünkü kapanışa göre yüzde 0,74 yükselişle 163,20 liradan işlem gördü. Peki diğer altın fiyatları ne kadar oldu?

 • Altın fiyatları düşüyor! İşte kapanış rakamları

  Altın, 18 Ocak 2018

  Altın fiyatları düşüyor! İşte kapanış rakamları

  Altın fiyatları güne düşüşle kapattı. Altına yatırım yapmak isteyen veya altın bozdurmak isteyen vatandaşların yakından takip ettiği altın fiyatları, çeyrek altın fiyatları ve gram altın fiyatları sık sık değişime uğruyor. Peki altın ne kadar oldu? İşte detaylar.

 • Altın fiyatları yükselişte! Tarihi rekor gelecek mi?

  Altın, 17 Ocak 2018

  Altın fiyatları yükselişte! Tarihi rekor gelecek mi?

  Altının gram fiyatı Çarşamba gününe yükselişle başladı. 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 164,30 liradan işlem görüyor. Peki diğer altın fiyatları ne kadar oldu?

 • Altın tarihi rekora yaklaştı

  Altın, 16 Ocak 2018

  Altın tarihi rekora yaklaştı

  Altının gram fiyatı Salı gününe yükselişle başladı. Altın gram fiyatı tarihi rekorun hemen altında 165 lira ile işlem görüyor. Peki diğer altın fiyatları ne kadar oldu?

  Altın fiyatları yeni haftaya yükselişle başladı!

  Altın, 15 Ocak 2018

  Altın fiyatları yeni haftaya yükselişle başladı!

  Altının gram fiyatı yeni haftanın ilk gününde yükselişle başladı. Altının gram fiyatı daha sonra 162,3 lira ile 1,5 ayın zirvesinde dengelendi. Peki diğer altın fiyatları ne kadar oldu?