Yerel Haber Hattı 0536 266 79 69
KONUŞMAYI BAŞLAT
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

22. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri sınavına başvuru sonuçları açıklandı. POMEM'in 22. dönem için lisans mezunu 7 bin 200 erkek ile 800 kadın, önlisans mezunu bin 800 erkek ile 200 kadın olmak üzere 10 bin öğrenci adayı alınacağı duyurusu üzerine, POMEM'e ilgi yoğun olmuş, başvuru süresi uzatılmıştı. O sonuçlar POMEM'in resmi internet sayfası üzerinden açıklandı.

22. DÖNEM POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZLERİ (POMEM) SINAV GİRİŞ BELGESİ ALMA

POMEM'in resmi internet sitesinde sınava girecek adaylar için aşağıdaki uyarı yapıldı:

"22. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) Giriş Sınavına Katılacak Adayların Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınav Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı.

22. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, aday değerlendirme ve seçme sınavına katılacakları başvuru ve sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir. İlan edilen ve sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylara ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınavı uygulanacaktır. Bu aşamalardan başarılı olan adayların mülakat sınavı tarihi ve sınav merkezi ilerleyen süreçte açıklanacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Sınav sonuçları sınav işlemleri sona erdikten sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir. "

ÖN LİSANS MEZUNU ADAY SINAV GİRİŞ BELGELERİ İÇİN TIKLAYIN

LİSANS MEZUNU ADAY SINAV GİRİŞ BELGELERİ İÇİN TIKLAYIN

 

 

Haberi Hazırlayan : Helin Genç