Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Son dakika... Bursa'da 7 saat sonra heyelan ve selin altında kalan köye ulaşım sağlandı

    Bursa'nın Nilüfer ilçesine bağlı Doğancı köyü heyelan ve sele teslim oldu. Heyelan sonucu köydeki birçok ev kullanılamaz hale gelirken araçlar selde sürüklenerek ağır hasar aldı. Başbakan Yıldırım, Bursa Valisi İzzettin Küçük'ü telefonla arayarak yaşanan sele ilişkin bilgi aldı, gerekenin yapılması talimatını verdi.

    Köyde bulunan vatandaşlar evlerin üst katlarına sığınıp ilk yardımın gelmesini bekledi.

    7 SAAT SONRA ULAŞABİLDİLER

    7 saatlik çalışma sonucu Orhaneli-Bursa istikameti halen kapalıyken ulaşım Orhaneli istikametinden çift şerit olarak sağlanıyor. Olay yerine başta, AKUT, BAKUT, NAK,JAK,AFAD ekipleri ve gönüllü olarak çalışmalara katılan vatandaşlarda bulunuyor.

    İş makineleri ile heyelanla yoldan geçen araçların üzerine düşen kaya ve topraklar kaldırılırken ortaya içler acısı manzara çıktı.

    REKLAM

    Su basan evlerin içerisi kullanılamaz hale gelirken köylüler yetkilerden bir an önce bu mağduriyetin giderilmesini istedi. Heyelan sonucu Kayanın altında kalan ve içerisi toprak dolan araç AKUT ekipleri tarafından çıkarılırken araçta herhangi bir vatandaşın olmaması yüreklere su serpti.

    Çalışmaların sabah erken saatlerine kadar süreceğini belirten ekipler olay yerinde kalarak olası ikinci bir felaket için tedbir aldı.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ