Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Bilgi Ekonomi CANLI ALTIN FİYATLARI: 30 Haziran 2024 Canlı- anlık altın fiyatları ile çeyrek altın, gram altın fiyatı ne kadar, kaç para oldu?
    1

    Küresel piyasalarda, geçen hafta ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin temkinli açıklamaları ve ABD'de açıklanan verilerin ardından karışık bir seyir izlenirken, gözler gelecek hafta ABD'de açıklanacak istihdam verilerine çevrildi. Fed'in gelecek dönemde atacağı adımlara ilişkin belirsizlikler geçen hafta küresel piyasalarda etkili oldu.

    ABD'de son dönemde açıklanan veriler karışık sinyaller verirken, Fed yetkililerinin politika faizini düşürmek için aceleci davranmayacaklarına yönelik açıklamalarının devam etmesi, pay piyasalarında yatırımcıların "bekle-gör" tutumunu benimsemesine neden oldu.

    Analistler, Fed yetkililerinin enflasyonun yavaşlamasına dair daha fazla kanıt görmek istediklerini anımsattı. Peki, tüm bu gelişmeler altın fiyatlarına nasıl yansıdı? İşte, 1 Temmuz 2024 çeyrek altın ve gram altın alış-satış rakamları...

    2

    ALTIN FİYATLARI DÜŞÜYOR!

    Gram altın Cuma günü kapanışı 2 bin 452 liradan yaparken; 30 Haziran Pazar günü bin 449 TL'den işlem görüyor. Çeyrek altın ise 3 bin 923 liradan, 3 bin 919 liraya geriledi.

    GÜNCEL ALTIN FİYATLARI ALIŞ-SATIŞ TABLOSU İÇİN TIKLAYIN

    3

    GRAM ALTIN FİYATI

    Alış: 2.449,68

    Satış: 2.450,33

    CANLI GRAM ALTIN FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ