KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Donald Trump

14 Haziran 1946 yılında ABD'nin New York şehrinde dünyaya gelen Donald Trump, 14 yaşındayken eğitimdeki kötü ilerleyişi nedeniyle liseyi bırakmak zorunda kaldı. Diğer bir seçenek olarak askeri akademiye geçiş yapan Trump, 1968 yılından sonra Pennsylvania Wharton İnstitute'de işletme eğitimi aldı. Emlakçılık ve yapı inşaa işleriyle meşgul babasının yanında küçük işlere bakan Donald, aynı zamanda işadamı Frederick Trump'ın torunu, yine işadamı olan Fred Trump'ın oğludur.

Toplam 4 kardeşi bulunan Trump, 3 evlilik geçirmiştir. Yaptığı evliliklerden toplam 5 çocuğu bulunmaktadır.

Donald Trump Haberleri

 • Trump ve Clinton yeniden yarışacak mı?

  Dünya, 13 Ocak 2022

  Trump ve Clinton yeniden yarışacak mı?

  ABD basınında yer alan haberlerde, eski ABD Başkanı Donald Trump ve eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın 2024 ABD Başkanlık seçimlerinde yeniden yarışacakları iddia edildi. Sosyal medyada bir kişi ise, "Yine Hillary ve Trump yarışırsa, Elon Musk'ın Mars'a giden roketinde yer var mı diye bakacağım." ifadelerini kullandı.

 • Trump, Kongre baskının yıl dönümünde yapacağı konuşmayı iptal etti

  Dünya, 05 Ocak 2022

  Trump, Kongre baskının yıl dönümünde yapacağı konuşmayı iptal etti

  Eski ABD Başkanı Donald Trump, 6 Ocak'ta yaşanan kanlı Kongre baskının yıl dönümünde yapacağı konuşmayı iptal etti. Trump, 15 Ocak'ta miting düzenleyeceğini ve birçok önemli konuyu konuşacağını söyledi.

 • 2021'nin en çok paylaşılan Facebook gönderisi

  Dünya, 30 Aralık 2021

  2021'nin en çok paylaşılan Facebook gönderisi

  2021'de muhafazakar papaz Franklin Graham'ın eski ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili gönderisi Facebook'ta en çok paylaşılan içerik oldu. Graham'ın paylaşımı 186 binden fazla kez paylaşıldı

  İran'dan Trump'a: "Süleymani cinayetinin bedelini ödeyecek”

  Dünya, 01 Ocak 2022

  İran'dan Trump'a: "Süleymani cinayetinin bedelini ödeyecek”

  İran Dini Lideri Hamaney, İran Devrim Muhafızları Komutanı Kasım Süleymani’nin ölümüyle ilgili ABD eski Başkanı Donald Trump’ın, cinayetin bedelini ödeyeceğini söyledi.

  Trump'tan Jinping'e: O bir katil ama...

  Dünya, 20 Aralık 2021

  Trump'tan Jinping'e: O bir katil ama...

  Eski ABD Başkanı Donald Trump, Fox News'e yaptığı açıklamada Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile harika bir ilişkisi olduğunu söyleyerek, "O bir katil ama onunla harika bir ilişkim var" dedi

 • Trump bu kez Çin'i övdü

  Dünya, 26 Aralık 2021

  Trump bu kez Çin'i övdü

  Geçtiğimiz günlerde Çin Devlet Başkanı Jinping için "O bir katil ama onunla harika bir ilişkim vardı" diyen eski ABD Başkanı Trump, bu kez de Çin'in eğitim sisteminin ABD'den çok daha iyi olduğunu söyledi

 • Olası Biden-Trump seçimine dair anket açıklandı

  Dünya, 25 Aralık 2021

  Olası Biden-Trump seçimine dair anket açıklandı

  İngiltere merkezli bir araştırma şirketi şu an bir seçim gerçekleşmesi durumunda Donald Trump'ın mevcut başkan Joe Biden'ı geçeceğini öne sürdü.

 • Trump Yüksek Mahkeme'ye başvurdu

  Dünya, 23 Aralık 2021

  Trump Yüksek Mahkeme'ye başvurdu

  Eski ABD Başkanı Donald Trump, 6 Ocak Kongre baskını sırasında Beyaz Saray'daki kayıtlarının yayınlanmaması için Yüksek Mahkemeye başvurdu.

  Trump'a büyük şok: Yuhalandı

  Dünya, 21 Aralık 2021

  Trump'a büyük şok: Yuhalandı

  Eski ABD Başkanı Donald Trump, Pazar günü Dallas'ta bir etkinlikte COVID-19'da destekleyici doz yaptırdığını açıklayınca kendi seçmeni tarafından yuhalandı.

  Trump'tan New York Başsavcısı'na dava

  Dünya, 20 Aralık 2021

  Trump'tan New York Başsavcısı'na dava

  Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın, kendisine yönelik yolsuzluk soruşturmasını yürüten New York eyaleti Başsavcısı Letita James'e dava açtığı bildirildi.

 • Trump'tan 'Roket Adam' açıklaması

  Dünya, 13 Aralık 2021

  Trump'tan 'Roket Adam' açıklaması

  Eski ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'a "Sana bir iyilik yaptım çünkü her yere roket göndermeyi seviyorsun" diyerek Elton John'un "Roket Adam" şarkısını içeren bir kaset verdiğini söyledi

 • Trump'tan Kovid-19 pozitif olduğu iddialarına yanıt

  Dünya, 06 Aralık 2021

  Trump'tan Kovid-19 pozitif olduğu iddialarına yanıt

  Eski ABD Başkanı Donald Trump, 2020 Başkanlık seçimleri döneminde Demokratların başkan adayı Joe Biden ile ilk canlı yayın tartışmasına çıkmadan önce yaptırdığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin "pozitif" çıktığı iddialarını reddetti.

 • Trump’ın sosyal medya girişimine 1 milyar dolar yatırım

  Dünya, 05 Aralık 2021

  Trump’ın sosyal medya girişimine 1 milyar dolar yatırım

  Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın yeni sosyal medya girişimi Trump Medya ve Teknoloji Grubu ve Digital World Acquisition Corp. (DWAC) bir grup yatırımcıdan yaklaşık 1 milyar dolar almak üzere abonelik anlaşmalarına girdiğini duyurdu.

  The Guardian'dan şoke eden Trump-Biden iddiası!

  Dünya, 02 Aralık 2021

  The Guardian'dan şoke eden Trump-Biden iddiası!

  İngiliz The Guardian gazetesinden yer alan habere göre, Donald Trump'ın ABD başkanı olduğu dönemde, başkan adayı Joe Biden ile ilk canlı yayın tartışmasına çıkmadan önce koronavirüs testinin pozitif çıktığı öne sürüldü. Trump'ın "Hiçbir şey beni o tartışmaya gitmekten alıkoyamaz." dediği ifade edildi.

  Trump'tan Wisconsin yorumu: Kahredici

  Dünya, 22 Kasım 2021

  Trump'tan Wisconsin yorumu: Kahredici

  Eski ABD Başkanı Donald Trump, Wisconsin'de bir kişinin aracını Noel yürüyüşü yapan kalabalığın üzerine sürmesi sonucu 5 kişinin ölmesi ve 40'tan fazla kişinin yaralanmasını "kahredici, korkunç ve çok iğrenç" olarak nitelendirdi.

 • Trump'ın eski danışmanı FBI'a teslim oldu

  Dünya, 15 Kasım 2021

  Trump'ın eski danışmanı FBI'a teslim oldu

  Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın danışmanı Steve Bannon, hakkında "Kongreyi tahkir" suçlamasıyla iddianame hazırlanmasının ardından Federal Soruşturma Bürosuna (FBI) teslim oldu.

 • 2 yıldır alıcı arıyordu: Trump Washington'dan ayrılıyor!

  Dünya, 15 Kasım 2021

  2 yıldır alıcı arıyordu: Trump Washington'dan ayrılıyor!

  Eski ABD Başkanı Donald Trump, Washington DC'de sahibi olduğu Trump International Otelinin 375 milyon dolara satılması için anlaşmaya vardı.

 • Trump'ın 6 Ocak Kongre baskını kayıtları açıklanmayacak

  Dünya, 12 Kasım 2021

  Trump'ın 6 Ocak Kongre baskını kayıtları açıklanmayacak

  ABD’de temyiz mahkemesi, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın olay gününe ait başkanlık kayıtlarının, 6 Ocak Kongre baskınını soruşturmakla görevli Temsilciler Meclisi özel komitesine verilmesi kararını askıya aldı

  Trump'ın damadına 'yasaları ihlal' suçlaması

  Dünya, 10 Kasım 2021

  Trump'ın damadına 'yasaları ihlal' suçlaması

  Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın, damadı Jared Kushner başta olmak üzere kıdemli yardımcılarının ve kabinesinden bazı bakanların da aralarında bulunduğu 13 üst düzey yetkilinin 3 Kasım 2020 seçimleri için görevlerini kötüye kullanarak yasa dışı kampanya yürüttükleri öne sürüldü.