Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
AA

Elazığ'daki depremde Mustafa Paşa Mahallesi'nde yıkılan binanın enkazından yükselen kadın sesi üzerine harekete geçen jandarma ekiplerinin çalışması sonucu 2,5 yaşındaki kız çocuğu 24 saat sonra kurtarıldı. 

 

 

YAKLAŞIK 24 SAATİN ARDINDAN HAREKETE GEÇİLDİ

AFAD ve UMKE ekipleri başta olmak üzere ekiplerin arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Mustafa Paşa Mahallesi'nde çöken binada yürütülen arama ve kurtarma çalışmaları sırasında Jandarma Arama Kurtarma timleri diğer unsurların desteğiyle "yaşama açılan jandarma tüneli" olarak adlandırılan galeri tekniğiyle enkaz altında bir kadınla iletişim sağladı.Yaklaşık 24 saatin ardından kadın sesini duyan ekipler, hemen harekete geçti.

ANNENİN FERYADI: ALLAH RIZASI İÇİN KURTARIN!

Kurtarılmayı bekleyen kadın ile jandarma personeli arasındaki diyalog duygulandırdı. Jandarma personelinin, "Buradayız, geliyoruz. Kurtaracağız. Tamam geliyoruz ışığı ve beni görüyor musun? Tamam geleceğiz. Çocuğun yanında mı? Tamam geleceğiz." demesi üzerine kadın, "Çabuk. Daha dayanamıyorum. Allah rızası için kurtarın. Işığı görüyorum. Bak elimi sallıyorum. Lütfen çabuk olun." diye karşılık verdi.Artçı sarsıntıların sürdüğü bölgede kadın ve çocuğunun zarar görmemesi için çalışmalarını titizlikle sürdüren ekipler, annenin 2,5 yaşındaki kızını enkazdan çıkararak kurtardı.Enkazdan çıkarılan çocuk, 112 Acil Sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı.

 

ANNE DE KURTARILDI

Enkazdan kurtarılan küçük Nüsra'nın annesi Ayşe Yıldız, arama-kurtarma ekipleri tarafından yaralı olarak çıkarıldı. Anne Yıldız da hastaneye sevk edildi.