Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Altınok, Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen ve beraberindeki heyeti bakanlıkta kabul etti.

"Dava arkadaşlarım, silah arkadaşlarım" olarak nitelendirdiği köy korucularını, ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Altınok, "Memleketimizin birliği, dirliği, milletimizin bekası, 78 milyon insanımızın kardeşlik hukukunun ilelebet devam etmesi noktasında beraber mücadele ettiğimiz siz silah arkadaşlarımın temsilcilerini, başkanlarını Ankara'da ağırlamaktan, beraber olmaktan dolayı büyük bir mutluluk, şeref duyuyorum" diye konuştu.

Bitlis ve Van'da kaymakamlık yaptığını anımsatan Altınok şunları söyledi:

"Milletin, devletin bekasında, devletimizin, vatanımızın bir ve bütün olmasında, beraberliğe, birliğe ve devletin manevi şahsiyetine karşı terör örgütü PKK'nın ve diğer terör örgütlerinin başkaldırısında, saldırısında sizler canınızı, yüreğinizi, yeri geldi evlatlarınızı, anne ve babalarınızı şehit verdiniz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve ay yıldızlı bayrağımız gönderde hep şanlı ve şerefli bir şekilde dalgalansın diye verdiniz. Ben buna kendim gözlerim ve yüreğimle şahit olmuş bir insan olarak bu hakkı sizlere teslim etmek lazım geldiğine inanıyorum. Gece, gündüz kahraman Mehmetçikle, emniyet güçleriyle beraber en sarp dağların tepesinde nöbet tuttuğunuza birebir şahidim. Kurşunlara hedef olunduğunda şehadeti bir vuslat, Cenab-ı Hakk'a erişme vasıtası olarak gönülden kabul ettiğinize şahidiz. Bu memleketin bekasında sizin çok emeğinizin olduğuna ben de Türkiye Cumhuriyeti Devleti Hükümetindeki bütün arkadaşlarımız da Sayın Başbakanımız da ve devletimizin tepesindeki Sayın Cumhurbaşkanımız da şahittir."

"HER ZAMAN YANINIZDAYIZ"

Altınok, tüm güvenlik güçlerine olduğu gibi köy korucularına da minnettar olduklarını belirterek, "Sizin davadaki mücadelenizi takdir ediyoruz, her zaman yanınızdayız ve sizinle beraber bu davanın eri olmaktan da onur ve şeref duyuyoruz" ifadesini kullandı.

Köy korucularının ekonomik ve sosyal haklarının genişletilmesine yönelik yapılan çalışmalardan örnekler veren Bakan Altınok, boş olan yaklaşık 5 bin civarındaki geçici köy korucusu kadrosuna alım yapılmasına ilişkin gerekli talimatı verdiğini söyledi.

Köy korucuları için en iyisini, en güzelini yapmaya gayret edeceklerini ifade eden Altınok, "Siz, bu memleketin bekası ve geleceği adına yapmış olduğunuz fedakarca çalışmalarla her şeyin en güzelini, iyisini hak eden insanlarsınız. Sizinle aynı davayı, aynı silah arkadaşlığını yapmanın onurunu ve şerefini yaşıyorum" dedi.

"GEREĞİ YAPILIYOR"

Şehitlere Allah'tan rahmet dileyen Bakan Altınok, şunları kaydetti:

"Biz bu terör belasının öyle veya böyle üzerinden geleceğiz ve bitireceğiz, göreceksiniz. Hep beraber o mücadeleyi vereceğiz ve bu belanın üzerinden geleceğiz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile hiçbir terör örgütünün, örgütün, yapının baş edebilmesi mümkün değildir. Bugüne kadar olmamıştır, bundan sonra da baş edebilme şansı hiçbir terör örgütünün yoktur. Hiçbir terör örgütü devletle baş edemez. Ona kesinlikle müsaade edilmeyecektir ve gereği yapılıyor bundan sonra da yapılmaya da devam edilecektir."

Altınok'un konuşmasının ardından emniyet ve jandarma yetkililerinin de katıldığı toplantı, basına kapalı devam etti.

AA