Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HABERTURK.COM

Sağlık Bakanlığı, İstiklal Caddesi'ndeki canlı bomba saldırısında yaralananlar hakkında yaptığı açıklamada, "4'ü yoğun bakımda olmak üzere 15 yaralı hastanelerde tedavi görüyor" dedi.

ADANA'DAN GELEN MİNİK ASYA AĞIR YARALI

Terör saldırısına Adana’dan gelen aile de yakalandı. Saldırıda yaralanan baba Turgut B. Cerrahpaşa Hastanesi’ne sevk edilirken, eşi Çilem, 2.5 yaşındaki kızı Asya ve 7 yaşındaki ablası Elçim, Şişli Eftal Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Ameliyat edilen Asya’nın durumunun ciddi olduğu bildirildi.

Minik Asya ablası ile...

İstanbul Valisi Vasip Şahin, hastanede yaptığı açıklamada, “Ameliyatı yapıldı, yoğun bakımda tutuluyor. Gerekli tedavilerinin ardından sağlıklı bir şekilde taburcu olmasını diliyoruz” dedi. Ayağı kırılan Turgut B.’nin, kendine gelir gelmez kızı Asya’yı sorduğu ve gözyaşlarını tutamadığı belirtildi. Patlamadan hemen sonra fotoğraflara yansıyan boş bebek arabası, herkesin merakını çekti. O pusetin minik Asya’ya ait olduğu anlaşıldı.

3 İSRAİLLİ ÜLKESİNE GÖNDERİLDİ

Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde dün gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında ölen İsrailli Simha Simon Demri, Yonathan Suher ve Avraham Goldman'ın cenazeleri dün gece yarısı İsrail Başkonsolosluğu yetkilileri tarafından Adli Tıp Kurumu'ndan teslim alındı.

3 cenaze ile 5 İsrailli yaralı, Atatürk Havalimanı'ndan askeri kargo uçağıyla ülkelerine gönderildi. (Gökhan ARTAN/İSTANBUL)