Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 1 Mayıs öncesi Taksim'de güvenlik önlemleri artırıldı

    1 Mayıs İşçi Bayramı'nı Taksim Meydanı'nda kutlamak isteyen gruplara karşı önlem alan polis, sabahın erken saatlerinden itibaren Taksim Meydan ve çevresini bariyerlerle çevirmeye başladı.

    Yarın kutlanacak 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri Taksim çevresinde alınan önlemler kapsamında bölge demir bariyerler ile çevrilmeye başlandı.

    Sendikalar tarafından Bakırköy'de kutlanması için anlaşılan 1 Mayıs İşçi Bayramı'nda varılan mutabakata uymayarak Taksim Meydanı'na çıkmak isteyecek gruplara karşı önlem alan polis ekipleri sabahın erken saatlerinden itibaren Gezi Parkı çevresi ile Mete Caddesi ve Taksim Meydanı'nın belirli noktalarını bariyerlerle çevirdi.

    Bazı noktaları boş bırakan emniyet alan tamamen kapatılana kadar vatandaşların mağdur olmaması için geçiş noktaları bıraktı.

    İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarında 15 bin polis, 3 polis helikopteri ve 120 TOMA'nın ise görev yapacağı öğrenildi.

    BAKIRKÖY'DE PAZAR KURULDU

    Öte yandan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarının yapılacağı Bakırköy'deki alana bugün pazar kuruldu. Alana kurulan pazarın saat 18.00'a kadar kalacağı öğrenildi. Alandaki çalışmaların pazarın kaldırılmasından sonra başlanacağı ifade edildi.

    İHA-DHA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ