Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "Teşkilat mensuplarımızın hemşehrilerimizi kapı kapı dolaşarak, hem yerel yönetimlerimizin, hem de teşkilatımızın milletimizin isteklerine çok net kulak vermesi gerekir. 15 Temmuz'da milletimizin sesi, bizim sesimiz oldu. O nedenle milletimiz ne istiyorsa, ne emrediyorsa biz onların hizmetine sonuna kadar devam edeceğiz" dedi.

Çalık, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve partililerle, Darende İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. Partililerle toplantı yapan Çalık, buradaki konuşmasında, "Milletimizin gür sesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Meydanlara inin' çağrısıyla bütün meydanlar bir ay boyunca doldu ve bütün dünya devletlerinin gözü de Türkiye'nin üzerinde oldu. O tavır bundan sonra ister askeri, ister yargı, ister bürokratik vesayet olsun, isterse FETÖ'nün vesayeti olsun hiçbir vesayete boyun eğmeyeceğini çok net gösterdi. Hiç bir terör örgütüne boyun eğmeyeceğini, bu millete boyun eğdirilemeyeceğini tüm dünyaya gösterdi" şeklinde konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Darende ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti.

Çalık, "15 yıl içinde çok önemli hizmetler yapıldı. Köprüler, havaalanları, otobanlar, kimsenin tasavvur edemediği hizmetleri, denizlerin üstünden gemileri, altından araçları yürüterek, insanları birbiriyle buluşturduk. İnşallah bu hizmetler katlanarak bundan sonra da devam edecek." Diyerek Darende Organize Sanayi Bölgesi'nin alt yapı çalışmalarının devam ettiğini, Darende OSB'nin Darende için çok önemli bir sıçrama tahtası olacağını belirtti.

"ANAHTAR TESLİMİ FABRİKALAR KURULACAK"

Çalık, "Doğu ve Güneydoğu'yu 5 bölgeye böldük ve 8 cazibe merkezi ilan ettik. Bunlardan bir tanesi de Malatya'mız. Şimdi kalkınma hamlesiyle hükümet olarak 23 ilde senede 10 olmak üzere anahtar teslimi fabrikalar kuracağız. Yatırımcılarımızı buraya davet edeceğiz. İstihdamın artmasını, işsizliğin azalmasını sağlayacağız. Yatırım ve işletme kredi desteklerini biz vereceğiz. Özellikle gençlerimizin istihdamı için çağrı merkezleri kuracağız" ifadelerini kullandı.

Parti teşkilatının vatandaşları kapı kapı ziyaret ederek isteklere kulak verilmesi gerektiğini belirten Çalık, "15 Temmuz gecesi gazilerimizi ve şehit ailelerimizi gezdiğimizde bu milletin eli değil, ayağının altı öpülür. Bunu bin kere söylüyorum. Dolayısıyla teşkilat mensuplarımızın hemşerilerimizi kapı kapı dolaşılması, hem yerel yönetimlerimizin, hem de teşkilatımızın milletimizin isteklerine çok net kulak vermesi gerekir. 15 Temmuz'da milletimizin sesi, bizim sesimiz oldu. O nedenle milletimiz ne istiyorsa, ne emrediyorsa biz onların hizmetine sonuna kadar devam edeceğiz. Bu can bu bedenden var olduğu sürece milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz" diyerek sözlerini tamamladı.
Kaymakam Ali Türk'ü ziyaret eden Çalık, ardından Hükümet Konağı inşaatını gezerek yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. Çalık, yıl sonu itibariyle Darende Kaymakamlık binasının hizmete gireceğini açıkladı.

İHA