Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 16 Aralık'ta gerçekleştirilen İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (İSG) soru ve cevapları adayların erişimine açıldı. Sınava katılan adaylar soru ve cevaplarını görüntülerken bir yandan da sonuçların açıklanacağı tarihi araştırıyor. Peki, İSG sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte İSG soru ve cevapları...

2017 İSG SORU VE CEVAPLARI

İSG soru ve cevapları yayımlandı. 16 Aralık'ta gerçekleştirilen İSG sınavına katılan adaylar sınavın soru ve cevaplarına https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına erişebilecekler.

İSG SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

İSG SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İSG sınavı 16 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Sınava katılan adaylar 'İSG sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna yanıt arıyor. ÖSYM'nin yayımladığı takvime göre İSG sonuçları 11 Ocak 2018 tarihinde açıklanacak.

Sınav sonuçları, ÖSYM’nin internet sayfasından duyurulacak, adayların adresine ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınav sonuçlarını, ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sonuç bilgisinde doğru/yanlış cevap sayıları ve adayın aldığı puan belirtilecektir. İnternet sayfasında ilân edilen sonuç bilgileri adaylar a tebliğ hükmündedir.

Soru iptali için yargı yoluna başvurulduğunda yargı yerince bir karar verilinceye kadar değerlendirme yapılmayacak, sınav sonuçları açıklanmayacaktır.