Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

HT MASA / HABERTURK MAGAZİN

HT MASA ekibi bu hafta İrem Derici-Rıza Esendemir çiftinin tek celsede boşanmasını, Yavuz Bingöl ile eşi Öykü Gürman’ın ayrılık söylentilerini, Bade İşcil ve Malkoç Süalp’in boşanmaktan vazgeçmesini, Kaan Tangöze’nin boşanmanın ardından sevgilisi Kıvılcım Ural’la özgürce dolaşmasını, Hande Subaşı’nın Can Tursan’dan boşanmasını ve Halil Sezai’nin Sezer Çakır ile görüntülenmesini masaya yatırdı

Yavuz Bingöl ve Öykü Gürman’ın boşanacakları konuşuluyor. Öykü Gürman bir süredir sosyal
medyadan eşiyle ilgili paylaşım yapmazken, Bingöl’ün Cihangir’de oturdukları evi eşine bırakacağı da iddia edildi...

ESİN ÖVET: Hiç ama hiç şaşırmadım. Nedense uzun bile sürdü bana göre. Evlendikleri zaman kısa sürede boşanırlar demiştim. Evlilik bir kumar ama bu evlilik olmazdı zaten.

KADİR KAYMAKÇI: Bu hafta doğaya ilkbahar geldi ama görülüyor ki evliliklerde ve aşklarda resmen bol
yaprak dökümlü bir sonbahar yaşanıyor. Kocasına tweet atmadı, Instagram’dan like’lamadı diye hemen ‘Boşanıyorlar’ demek doğru değil. Belki de Yavuz Bey, ‘fav’lanacak tweet
yazmadığı için Öykü ‘fav’lamamıştır kim bilir?

REŞAT BALCIOĞLU: Ne kadar boşanma konuştuk bugün vallahi yoruldum. Madem bu kadar çabuk sıkılıp boşanacaksınız niye evlendiniz diyesi geliyor insanın.'BU TARZ EVLİLİKLERİN SONU HEP HÜSRAN'

Şarkıcı İrem Derici, iki yıl önce evlendiği radyocu eşi Rıza Esendemir’den tek celsede boşandı. “Yanıp da bitmez köz gibiyiz” diyen çiftin boşanmasını nasıl karşılıyorsunuz?

E.Ö.: Şaşırmadım. Yani bir kere boşanma lafı çıktığı zaman devamı geliyor. Beklenen son yaşandı. Keşke biz yanılsaydık ama bu kadar göz önünde yaşanan ilişkilerin, bu tarz canım-cicim ilişkilerin sonları hep hüsran oluyor.

K.K.: Aşk kadar ele avuca sığmayan oynak bir duygu yok. Onun hakkındaki ‘afilli’ lafları şairlere, yazarlara bırakmak gerek. Demek ‘yanıp da bitmeyen köz’ de sönebiliyormuş.

R.B.: Büyük lokma ye büyük laf etme demiş büyüklerimiz. Hiçbir şey sonsuz değildir. Ancak kimse de boşanmak için evlemez. Bir süredir İrem Derici ve eşi arasında huzursuzluklar olduğu konuşuluyordu ancak çift bunların hepsini yalanladı. Aralarında ne yaşandığını bilemeyiz, belli ki büyük sorunlar yaşamadılar ve tek celsede boşandılar.
Hayırlısı olsun.

OBEN BUDAK: Bilinçli bir ayrılık, tam olarak yürütemeyip suyunu çıkarmadan doğru kararı verme durumu. Bornoz hikâyesini çok samimi buldum, bu kadar saçma bir neden uydurulamazdı!


'BU BARIŞMA ANLAŞILIR GİBİ DEĞİL'

Bade İşcil-Malkoç Süalp çifti barıştı ama Tarkan Süalp’in yengesini affetmediği iddia edildi. Demet Akalın da “Bade’nin eşiyle barışmasına çok bozuldum” çıkışında bulundu.

E.Ö.: Bozulunmayacak gibi değil. Bu evlilik böyle tuhaf bir şey işte. Eşler birbirlerinin yüzüne tükürse daha iyi, öyle pis cümleler kurulur. Ama sonra hiçbir şey yokmuş gibi devam edilir. Anlaşılır gibi değil. Tuhaf.

K.K.: Bu boşanma hikâyesinden 1 dizi, 2 kısa öykü, 8-10 pop şarkısı ve de milyonlarca dedikodu çıkar. Bu ikilinin böyle büyük bir kavgaya girişmesi ve ardından barışması uzaydaki kara delikler gibi anlaşılmaz bir sır olarak magazin âleminde yıllarca konuşulup durur. Artık bu konu ‘X-Files’taki Ajan Scully ile Ajan Mulder’ın ilgi alanındadır bence.

R.B.: Bu çiftten artık herkes sıkıldı. Ayrıca Demet Akalın’a ne oluyor onu anlamadım, niye bozuluyormuş?

O.B.: Bu ayrılık işinden sıkılmayan yoktur herhalde. Hatta öyle ki Malkoç Süalp’in ikiz kardeşi Tarkan bile barışmaya isyan etti. Demet Akalın bile isyanlarda baksanıza, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu kıvamına geldi her şey.


'BU İKİLİ ÇOK İYİ ARKADAŞ OLACAK'

Nikâh masasına oturduğu Zehra Kaya’dan üç ayda boşanan Halil Sezai,futbolcu Oktay Derelioğlu’nun eski eşi Sezer Çakır’la birlikte objektiflere yakalandı. Basına da ‘Sizinle konuşmuyorum’ dedi...

K.K.: Yıldırım nikâhla evlenip şimşek gibi boşanan, Sezer Hanım’la yeni bir aşka yelken açan Halil Sezai’nin niye ‘İsyaaaaaaaannnnnn’ diye bağırdığını şimdi daha iyi anlıyorum.

E.Ö.: Sevgili değillerdir. İkisini de tanımasam arkadaş olmaları bile tuhaf derdim. Ama ikisini de tanıyan biri olarak çok iyi arkadaş olacaklarını düşünüyorum. Sevgili demiyorum dikkatinizi çekerim, arkadaş diyorum.

R.B.: Burada bir acayiplik görmüyorum bekâr adam istediği kadınla flört edebilir.

O.B.: Konuşmamakta haklı, ne zaman konuşsa ağzından bir şeyler kaçırıyor. Halil Sezai alışılan star kavramlarının dışında rahat bir hayat sürüyor. İlerleyen zamanda daha çok yakalanma haberini alırız gibi geliyor bana.


'KAAN TANGÖZE MONTUNA KARISINDAN DAHA SADIK’

Seçkin Piriler’le 6 yıllık evliliğini bitiren Kaan Tangöze sevgilisi Kıvılcım  Ural’la hafta içerisinde Sarıyer’de görüntülendi. Artık rahatça âşıklar evlenir mi dersiniz? Bir de Kaan Tangöze’nin sürekli aynı montu giymesine ne diyeceksiniz?

E.Ö.: Kaan montundan vazgeçemedi iki çocuğunun annesinden vazgeçti. Demek ki Kıvılcım aşkı çok ağır bastı. Ne diyelim Allah Seçkin’e sabırlar versin.

K.K.: Kaan Bey montuna daha sadık anlaşılan.

R.B.: Montunu çok seviyordur ve o yüzden her zaman giyiyordur ancak arada kuru Temizlemeciye bıraksa iyi olur. Kaan Tangöze’nin Kıvılcım Ural ile evleneceğini sanmıyorum, ihanetten doğan aşk ihanetle son bulur. Yaz aylarında her ikisini de yeni bir aşka yelken açmış şekilde görürseniz hiç şaşırmayın.


'BELLİ Kİ AŞAMADIKLARI SORUNLAR VAR'

Hande Subaşı, dört yıl önce evlendiği Can Tursan ile boşandı. Boşanma sonrasında çiftin yüzlerinin asık olması da dikkatlerden kaçmadı.

R.B.: Bu çifte saygı duymak gerek. Daha iki ay önce mahkeme salonunda hâkimden izin isteyip ‘Bir kez daha denemek istiyoruz’ dediler ama olmadı. Gayet medeni bir şekilde yollarını ayırdılar belli ki aşamadıkları sorunlar var. Mutsuz bir evlilik Sürdüreceklerine ayrılık kararı ikisi için de hayırlısı olmuş.

E.Ö.: Aynı şeyi söylüyor gibi oluyorum ama bir kere boşanma akla yerleşti mi dönüşü olmuyor ne yazık ki. Ben Hande ve Can’a üzüldüm. Kurtarabilirlerdi. Ama demek ki derinlerde çözülemeyen bir şeyler vardı. Evlilik zor zanaat. Çok fedakârlık, çok sevgi, saygı şart. Yoksa yürümez.

O.B.: Hande Subaşı eşiyle anılan kadınlardan değil, hayatına kaldığı yerden devam edecek tabii ki.


MASA'NIN ALTINDAKİLER

■ Hafta içerisinde Bebek’te bir pasaj çıkışında kendisini görüntüleyen muhabirlere “Niye çekiyorsunuz dangalaklar, dingiller” diyerek ağzını bozan Hande Ataizi.

■ Arkdaşlarına uyarı için attığı "İstinyepark'ta bir temizlik elemanı canlı bomba olarak yakalanmış” şeklindeki asılsız sesli mesajı nedeniyle ortalığı karıştıran Şebnem Çapa.

MASA'NIN ÜSTÜNDEKİLER

■ Büyük usta Kayahan’ın Kanlıca Mezarlığı’ndaki kabrini tasarladığı gitar ve deniz feneriyle anıtsal hale getiren İpek Açar.
■ “Paylaşmayı bilirsek dünya hepimize yeter” mesajını veren Türk tiyatrosunun yaşayan kraliçesi Yıldız Kenter.